ציפורני חתול

Calendula officinalis

 

שם הצמח בעברית:calendula-officinalis

ציפורני חתול

שם הצמח בלטינית:

Calendula officinalis

היכן גדל הצמח:

מרכז ודרום אירופה, אסיה המערבית וארצות הברית.

פעילות רפואית של הצמח:

אנטי דלקתי, אנטי ספטי, נוגד עוויתות, מכווץ, משלשל, מעודד הפרשת מיצי מרה, מעודד הזעה, ממריץ ווסת, שימוש הומאופטי, פעילות רחבה על העור, ממריץ, עוצר דימום ומטפל ביבלות.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הוא מטפל בעקיצות ונשיכות של חרקים, פצעים, כאבי עניים, דליות ונקעים. הצמח ניחן בתכונות ניקוי ופינוי רעלים בגוף, והוא נלקח אוראלית כטיפול בחום  יהומים כרוניים. כל הצמח אך במיוחד הפרחים והעלים נחשבים לנוגדי דלקת, אנטי ספטיים, נוגדי עוויתות, משלשלים, מכווצים, מעודדי יצור מיצי מרה, מעודדי הזעה, ממריצי ווסת, מטפלים בבעיות עור, ממריצים ועוצרי דימום.  השימוש בפורמולה ההומאופטית של הצמח הינה לריפוי והחלמה מהירה של פצעים.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

העלים והפרחים

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

גרנומל, ליידימל יום, לייפמל

הערות:

צמח זה הינו אחד הצמחים הידועים ביותר, בעל מגוון הפעולות הרחב ביותר נכון לרפואת הצמחים המערבית כיום. כמו כן ציפורני החתול הינו נפוץ מאוד כצמח טיפולי בבית. הצמח בראש ובראשונה מטפל בבעיות עור למיניהם והשימוש בו הוא חיצוני לשם כך.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח