תה סיני ירוק

Camellia sinensis

שם הצמח בעברית:Camellia sinensis

תה סיני ירוק

שם הצמח בלטינית:

Camellia sinensis

היכן גדל הצמח:

הצמח תורבת בסין הוא איננו גדל בצורתו הזו באופן פראי. הצמח משמש כתה וגדל כיום בסין, סרי לנקה, יפן, אינדונזיה, קניה, תורכיה, פקיסטן וארגנטינה.

פעילות רפואית של הצמח:

מכווץ רקמות (אסטריג'נט), מחזק לב, משתן, ממריץ.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

מחקרים מודרניים מצאו כי יש הרבה מעלות רפואיות משתיית התה הירוק כולל היכולת של הצמח להגן על הצורך אותו ממחלות לב מסוימות. כמו כן נמצא כי שתיית התה מגנה על השניים מריקבון, בזכות הפלואוריד הטבעי הקיים בצמח. העלים הינם מחזקי לב, משתנים, מכייחים, ממריצים ומכווצים. נמצא גם כן כי שלתה יש השפעה על מערכת העצבים ויצירת תחושה של התרוממות רוח (חדווה) ונוחות, במקביל במינונים גבוהים נוצרת תחושת ערנות. שימוש פנימי בצמח משמש כטיפול בשלשולים, דיזנטריה, הפטיטיס ודלקות מעיים.

 

התה נמצא יעיל על בסיס קבוע בטיפולים קליניים בדיזנטריה אמבית, דיזנטריה בקטריאלית, דלקות מעיים והפטיטיס. דווח גם כי הצמח יעיל כאנטיאטרוסקלרוטי-טרשת עורקים ופעילות של ויטמין P. כשימוש חיצוני השימוש בצמח כחבישה, נמצא יעיל בטיפול בחתכים, כוויות, שפשופים, עקיצות חרקים, נפיחויות ודלקות עניים. השימוש הוא רק בעלים הצעירים ובסיסם, ניתן לקצור אותם לאורך כל עונת הגדילה שלהם מצמחים בני 3 שנים ומעלה ולייבש אותם לשימוש מאוחר יותר. תיונים (שקיי תה) ניתן להניח על עניים "עייפות" ועל "שקיות" מתחת לעניים. ניתן לעשות קומפרסים לכאבי ראש או להשתמש לרחצה של כוויות שיזוף.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

עלים הצעירים

הערות:

שימוש מופרז הצמח יכול להוביל לתחושת סחרחורת, עצירות, בעיות עיכול, דפיקות לב מואצות במנוחה ונדודי שינה.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח