גזר קיפח

Daucus carota

 

שם הצמח בעברית:daucus-carota

גזר קיפח

שם הצמח בלטינית:

Daucus carota

היכן גדל הצמח:

ניתן למצוא את הצמח בצורתו המתורבתת בכל העולם.

פעילות רפואית של הצמח:

נוגד תולעים, סופח גזים, משמש כאמצעי מניעה להריון, פותח מעברי זרימה חסומים של נוזלים והפרשות גוף, משתן, ממריץ ווסת, מעודד הפרשת חלב בנשים מניקות, תומך בעניים וממריץ.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח הינו צמח ארומתי המשמש כמשתן, מרגיע את דרכי העיכול וממריץ את פעילות הרחם. תרופת ניקוי מצוינת לגוף, הצמח תומך בפעילות הכבד, ממריץ את זרימת השתן והסרה של פסולת דרך הכליות. הצמח בכללותו הינו: נוגד תולעים, סופח גזים, פותח מעברי הפרשה חסומים בגוף, משתן, מעודד הפרשת חלב בנשים מניקות, תומך בעניים וממריץ. שימוש פנימי של עלי הצמח מטפל ונוגד מצבים של דלקות בשדיים והתגבשות של אבנים בכליות, כמו כן הסרה של אבנים שכבר התגבשו בכליות. עלי הצמח מכילים כמות משמעותית של פורפירין , חומר זה מעודד את פעילות בלוטת יותרת המוח אשר גורמת לעלייה בשחרור הורמוני מין.
 
שימוש פנימי של פרחי הצמח מטפל בסוכרת. שורש מגורד טרי של הזן התרבותי של הצמח נמצא יעיל כטיפול בסוגי שונים של תולעים. השורש גם מעודד דימום ווסתי אשר מתאחר להגיע. ההכנת תה משורש הצמח הינה משתנת ומשתמשת כטיפול באבנים בדרכי השתן. זרעי הצמח הינם משתנים, סופחי גזים, ממריצי ווסת, ונוגדי תולעים. שימוש פנימי בצמח משמש גם כטיפול בבצקות, גזים, הפרעות עיכוליות ובעיות מחזור. הזרעים של הצמח משמשים כמעין נוגדי הריון "בבוקר שאחרי" ויש כמה הוכחות אשר מחזקות את הסברה הזו, עדיין יש צורך במחקרים נוספים.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

שורש

הערות:

שורש מהזן הפראי יכול לגרום להתכווצויות בדרכי השתן ואינו מומלץ לנשים בהריון. זרעי הצמח יכולים לגרום להפלות ואינם מומלצים לשימוש בנשים בהריון.
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח