קיפודנית ארגמנית

Echinacea purpurea

שם הצמח בעברית:echinacea-purpurea.jpg

 
קיפודנית ארגמנית
 

שם הצמח בלטינית:

 
Echinacea purpurea
 

היכן גדל הצמח:

 
הצמח גדל במרכז ומזרח ארצות הברית וכיום הצמח תורבת ונמצא גם באירופה.
 

פעילות רפואית של הצמח:

 
צמח סתגלתן (אדפטוגן), אנטי ספטי, מעורר מינית, עיכולי, מטהר ומעודד הפרשת רוק. אכינצאה נחשב לצמח האפקטיבי ביותר לניקוי הגוף מרעלים  (דטוקסיפיקציה)  ברפואת הצמחים המערבית. לצמח יש השפעה על מחזור הדם, לימפה ומערכת נשימה.
 

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

 
לצמח יש אפקט ממריץ (סטימולנט) כללי על מערכת החיסון, ושימושו מאוד נפוץ ונרחב ברפואת הצמחים של היום. בגרמניה מעל 200 הכנות רוקחיות מיוצרות המאכינציאה. היה ספק בעבר בנוגע ליכולת הגוף לספוג את הרכיבים הפעילים דרך הפה (אוראלית), מסתבר שהתפיסה הייתה כי רק מתן דרך הוריד הינו הדרך הטובה ביותר להחדיר את החומרים הפעילים לגוף. מחקרים אחרונים הוכיחו ספיגה משמעותית של החומרים הפעילים, בנטילה מפוקחת של פורמולה אוראלית. השורש ושאר חלקי הצמח נחשבים למועילים במיוחד בטיפול ביבלות, פצעים וכוויות, כמו כן בעלי אפקט דמוי קורטיזון ופעילות אנטי בקטריאלית. השורש של האכינציאה הינו: אדפטוגן, אנטי ספטי, מעורר מינית, מטהר, מעודד הזעה, מעודד עיכול ומעודד הפרשת רוק.
 

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

 
שורש, עלים וכל הצמח
 

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

 
 

:הערות

יש לקצור את הצמח בתקופת הסתיו ולייבש לשימוש מאוחר יותר. ברפואה האינדיאנית הצמח היה בשימוש נרחב לטיפול בעקיצות ונשיכות של חרקים  חדרת הצמח לגוף (בחליטה או אינפוזיה) הייתה דרך להתמודד עם הכשות נחש.
 
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח