ג'ינסינג סיבירי

Eleutherococcus senticosus

 

שם הצמח בעברית:eleutherococcus-senticosus.jpg

ג'ינסינג סיבירי

שם הצמח בלטינית:

Eleutherococcus senticosus

היכן גדל הצמח:

גדל בסיביר, צפון סין, קוריאה ויפן.

פעילות רפואית של הצמח:

צמח אדפטוגן, אנטי-דלקתי, מחזק (טוניק), מרחיב כלי דם ולאנשים הסובלים מרמות נמוכות של סוכר. הג'ינסינג הסיבירי הינו צמח מחזק עוצמתי עם טווח טיפולי רחב מאוד. בניגוד להרבה צמחי מרפא עם תכונות רפואיות, הצמח יעיל יותר לשמירה ותחזוקה של בריאות המשתמש מאשר טיפול בבריאות לקויה.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

מחקרים הראו שהצמח מעורר התנגדות לסטרס (לחץ) ועל כן שימושו הנפוץ ביותר היום הינו כמחזק של הגוף בתקופות של לחץ וסטרס. ברוסיה וסין השימוש בצמח הינו בקרב האוכלוסייה העממית בעיקר, שימושו העיקרי הינו כתחליף לג'ינסינג הרגיל. טעמו נע בין חריף למריר-מתוק. הצמח נחשב מחמם עם פעילות העולה לעיתים על הג'ינסינג הקוראני. שימוש קבוע בצמח משקם את מאגרי האנרגיה, משפר את הזיכרון ואף קשור לאריכות ימים. שורש וקליפת השורש של הצמח הינם: אדפטוגנים, אנטי דלקתיים, לבעלי רמות נמוכות של סוכר בדם, מחזקי גוף ומרחיבי כלי דם. לקיחה פנימית של חלקי הצמח הללו מסייעים בתקופות של החלמה והתאוששות, טיפול בתופעות גיל המעבר (מנופאוזה) בנשים, חולשה על רקע גריאטרי, במצבים של סטרס פיזי או מנטאלי פעילות הצמח באה לידי ביטוי בחיזוק העמידות הטבעית של הגוף ומערכת החיסון. הצמח נמצא בשימוש לטיפול במחלות הנוצרות כתוצאה מחשיפה לקרינה וחומרים כימיים מסוכנים.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

שורש הצמח הטחון, כמו כן שימוש במיצוי אלכוהולי של שורש הצמח הטחון.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

חיזוקמל, פלורמל, ליידימל יום, לייפמל, אוןמל, אנרג'ימל

הערות:

הצמח אינו מומלץ לשימוש בילדים, ואין להשתמש בו ליותר מ 3 שבועות בכל פעם. סור לצרוך קופאין כאשר משתמשים בצמח. את השורשים יש לקצור בעונת הסתיו ולייבש לשימוש מאוחר יותר.
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח