אקליפטוס

Eucalyptus globulus


שם הצמח בעברית:eucalyptus-globulus.jpg

אקליפטוס

שם הצמח בלטינית:

Eucalyptus globulus

היכן גדל הצמח:

כיום הצמח מתורבת וניתן למצוא אותו גם במדינות סב טרופיות כגון: דרום אירופה, אפריקה, אסיה ואמריקה.

פעילות רפואית של הצמח:

אנטי בקטריאלי, מווסת ווסת, אנטי ספטי, נוגד עוויתות, מכיל רכיבים ארומטיים, משמש כדאודורנט, מכייח, טוב לאנשים בעלי רמות סוכר נמוכות, ממריץ ומוריד חום.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

העלים הבוגרים ללא בסיס הענף המחבר אותם לעץ, הינם אנטי ספטיים, ארומתיים, משתמשים כדאודורנט, מכייחים, מפחיתי חום וממריצים. מיצוי של העלים (אקסטרקט) הינו בעל פעילות אנטי בקטריאלית. השמן האתרי המצוי בעלים הינו חומר מחטא עוצמתי מאוד, אשר נמצא בשימוש נרחב בכל העולם להקלה שיעול והתקררויות, כאבי גרון ועוד מזהמים שונים. יש לאקליפטוס פעילות מחטאת משמעותית כנגד נושאי מחלות ומיקרואורגניזמים. ניתן להשתמש בשמן בשימוש חיצוני, לחתכים, מחלות עור וכו', ניתן גם להשתמש בו בשאיפה, על מנת לפתוח את מעברי האויר באף. ניתן לגרגר אותו כטיפול בכאבי גרון וכן ניתן ליטול אותו פנימית לטיפול במגוון לרחב של בעיות. נוזל צמיגי בצבע צהוב עד ענבר המצוי בקליפת העץ או יותר מדויק כאשר חורצים את קליפת הגזע מכיל כמות גבוהה של טאנינים (חומר בעל תכונות כיווץ חזקות). ניתן להשתמש בנוזל הזה כטיפול פנימי בשלשול ודלקות של שלפוחית השתן, מומלץ מאוד לשימוש בחתכים.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

שמן המופק מהעלים והענפים רעננים, כמו כן שימוש העלים המיובשים.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

בונכומל, פלורמל

הערות:

השימוש העיקרי בשמן האתרי בתחום הארומותרפיה הינו בעיקר למערכת הנשימה.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח