תאנה

Ficus carica

 

שם הצמח בעברית:ficus-carica

תאנה

שם הצמח בלטינית:

Ficus carica

היכן גדל הצמח:

במקור הצמח הינו מחלקים קטנים של אסיה, סוריה ואיראן, כיום מגדלים את הזן המתורבת במדינות סב טרופיות רבות.

פעילות רפואית של הצמח:

אנטי סרטני, משכך, עיכולי, מרגיע את העור, מעודד ייצור חלב בנשים מניקות, משלשל, צמח מחזק ומסייע בריפוי מחלות דרכי הנשימה, מחזק כללי, מטפל בעקיצות ויבלות.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

מיצוי של הרתחת העלים הינו בעל השפעה עיכולית. ניתן להוסיף את העלים לאמבט אדים לכאבי טחורים. חומר דמוי הגומי הנוצר כתוצאה מאמבט האדים, משמש כטיפול ביבלות, טחורים ועקיצות חרקים וזאת בזכות אפקט מאלחש שלו. פרי התאנה הינו משלשל עדין, משכך כאבים,עיכולי ובעל יכולות ריפוי לבעיות בדרכי הנשימה. פרי התאנה הלא בשל (ירוק), המבושל בד"כ עם מזונות נוספים, מספק השפעה המעודדת הפרשת חלב, בקרב נשים מניקות והשפעה מחזקת כללית. הפרי הצלוי משמש כמשחה חיצונית לטיפול במורסות בחניכיים, אבססים דנטאליים ועוד.. הצמח הינו משלשל עדין אשר מתאים באופיו גם לאוכלוסייה צעירה מאוד ולאוכלוסייה המבוגרת מאוד. מיצוי של הרתחת הענפים הצעירים הינו טיפול מעולה לאזור החזה.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

פירות ושרף לשד העץ.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

לייפמל, גסטומל

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח