שומר פשוט

Foeniculum vulgare

 

שם הצמח בעברית:foeniculum-vulgare

שומר פשוט

שם הצמח בלטינית:

Foeniculum vulgare

היכן גדל הצמח:

במקור הצמח הינו מהמזרח תיכון, הצמח התפשט לאנגליה, גרמניה, מערב אוסטריה וארגנטינה. כיום הצמח נמצא גם באיראן, הודו וסין.

פעילות רפואית של הצמח:

משכך כאבים, נוגד דלקת, נוגד עוויתות, ארומתרפי, ארומתי, סופח גזים, משתן, ממריץ ווסת, מכייח, מעודד הפרשת חלב בנשים מניקות, גורם להזיות, ממריץ, מחזק ותומך כללי בגוף.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח הינו: משכך כאבים, נוגד דלקת, נוגד עוויתות, ארומתי, סופח גזים, משתן, ממריץ ווסת, מכייח, מעודד הפרשת חלב בנשים מניקות, גורם להזיות, משלשל, ממריץ ותומך עיכולי. שימוש פנימי בצמח מהווה טיפול בליקוי עיכול, התנפחות של הבטן, כאבי בטן ועוד. הצמח יעיל כטיפול באבני כליות כטיפול משולב עם תרופה בעלת השפעה מחטא על דרכי השתן (Arctostaphylos uva-ursi), בנוסף הצמח יעיל בדלקות של השדיים. ניתן להשתמש בצמח כגרגור כטיפול לכאבי גרון, כשטיפת פה, לעניים כואבות ודלקת הלחמית. הצמח בד"כ מוסף לתרופות משלשלות על מנת להקל ולשכך כאבי בטן ונגרמים מהתרופה וגם כדי לשפר את טעם התרופה. צריכה פנימית של זרעי הצמח הינה בטוחה ויעילה כנגד גזים בתינוקות. צריכה פנימית של שורש הצמח מטפלת בהפרעות במערכת השתן.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

שמן המופק מפירות הבשלים של השומר, הזרעים והפירות המיובשים.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

גרונמל

הערות:

שמן אתרי המופק מהזרעים הינו משימוש בתחום הארומתרפיה. פעולת המפתח שלא הינה נרמול. השמן האתרי הינו: קוטל חיידקים, סופח גזים וממריץ. יש להיזהר ממינונים גבוהים של השמן, יכול להיות רעיל.
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח