ציפורני השטן / הרפגופיטום / עכביש העץ

Harpagophytum procumbens

שם הצמח בעברית:Harpagophytum-procumbens

 
ציפורני השטן / הרפגופיטום / עכביש העץ
 

שם הצמח בלטינית:

 
Harpagophytum procumbens
 

היכן גדל הצמח:

 
דרום אפריקה ונמיביה כמו כן הצמח נוף בכל הסוונות האפריקניות עד מדבר קלהארי.
 

פעילות רפואית של הצמח:

 
שורש הצמח דמוי הפקעת הינו בשימוש רפואי כאמצעי להורדת כאב הפחתת חום והמרצת העיכול.
 

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

 
חומר בשם בטא-סיטוסטרול הינו אחד המרכיבים הפעילים בצמח ההרפגופיטום. ישנה סברה כי חומר פעיל זה ניחן בתכונות אנטי דלקתיות חזקות. הפרמקופיאה הבריטית לצמחי מרפא מאשרת כי הצמח הנ"ל ניחן ביכולת של שיכוך כאבים הרגעה ושיתון. רוב המחקרים שנערכו על הצמח הזה הציגו כי שימוש כרוני יעיל יותר מאשר טיפול אקוטי קצר לכאב. כמו כן טענה נוספת מציגה את יכולתו של ההרפגופיטום הצמח המטפל במחלות כבד, כליות, כיס מרה, שלפוחית השתן, ארטריטיס וראומטיזם. ההרפגו עוזר מאוד בהקלה ושיפור תפקודם של מפרקים, כמו כן הצמח מעודד תאבון ומסייע בעיכול תקין יותר-לדוגמא במצבים של עודף כולסטרול ושומנים בדם.
 
צמח ההפרגו מומלץ כטיפול למחלת הסוכרת, בהחמרה של ארטריטיס, מחלת הלומבגו, צרבות וגאוט. נעשה שימוש בחומר בשם דולוטפין
 (Doloteffin) - גרסה מרוכזת של צמח ההרפגו במספר מחקרים. רצף של מחקרים קצרים אשר נערכו בגרמניה הציגו בצורה שלא משתמעת לשתי פנים כי צמח ההרפגו עזר משמעותית לאנשים הסובלים כרונית מכאבי גב תחתון ולאוכלוסיה הסובלת כרונית מארטריטיס-אשר גרם לכאבים כרוניים של ברך וירך. מחקרים נוספים אשר נערכו על צמח ההרפגו בהקשרו להקלה על כאבים, הוכיחו כי מינון של 500 מ"ג תמצית תקנית של הצמח מהווה תחליף טבעי ויעיל לתרופות סינטטיות. שימוש חיצוני בצמח מהווה מענה טוב לכיבים, יבלות, שלפוחיות, פצעים ומגוון רחב של פגעי עור.
 

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

 
השורש המיובש.
 

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

 
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח