כשותית

Humulus lupulus

 

שם הצמח בעברית:humulus-lupulus

כשותית

שם הצמח בלטינית:

Humulus lupulus

היכן גדל הצמח:

במקור הצמח הינו מאירופה, תורבת באסיה, בארצות הברית וכיום בכל מקום.

פעילות רפואית של הצמח:

מרגיעה ומשככת כאבים, אנטי-קטריאלית, מחטאת, נוגדת עוויתות, משתנת, מורידה חום, מעודדת ייצור חלב בנשים מניקות, מרדימה, בעלת השפעה עצבית תומכת, עיכולית והשפעה מחזקת ומאזנת כללית על הגוף.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

ישנה היסטוריה עשירה בשימושים בצמח בעיקר כצמח מרגיע, מרדים ומחזק כללי את הגוף והמוח. טעמו המריר מחזק וממריץ את פעילות מערכת עיכול, כולל עידוד הפרשה מוגבר על איברים גסטרואינטסטינליים. פירות ממין נקבה הינם בעלי תכונות מרגיעות, אנטי - ספטיות, נוגדות עוויתות, משתנות, מורידות חום, מרדימות, בעלות השפעה עצבית תומכת, עיכוליות ומחזקות כללית. הכשותית הייתה בשימוש נרחב ברפואה העממית, כתרופה לטיפול במגוון רחב של בעיות כולל פרונקלים, חבלות, אבנים בכליות, סרטן, התכווצות שרירים, שיעול, דלקות בשלפוחית השתן, חולשה, הזיות, שלשולים, הפרעות בעיכול, חום, שינוי מצב רוח, התקפי היסטריה, דלקות, נדודי שינה, צהבת, עצבים (סטרס), כאבי עצבים, ראומטיזם ותולעים.
 
השערות הזעירות הקיימות על הפרי מכילות לופולין - חומר מרגיע ומרדים. כאשר חומר זה ניתן לנשים מניקות, הלופולין מגביר את הפרשת החלב - מחקרים אחרים מצביעים על כך שחומר זה מחקה פעילות של הורמון בגוף אשר יוצר את החלב (פרולקטין). צריכה של מיצוי הפרחים ממרתח, משמשת כתרופה לטיפול בנפיחות והתקשחות של הרחם. ניתן להשתמש בפרחי הצמח כמילוי של כריות,כאשר משקל הראש משמש כזרז לשחרור של שמנים ארומאטיים מרפאים. בפירות ניתן להשתמש בחבישה חיצונית לטיפול בכיבים, טחורים והתנפחויות כואבות. מיצוי אלכוהולי במינונים שונים, נמצא בשימוש בטיפולים קליניים מוצלחים בסין, במגוון סוגים של צרעות,שחפת וזיהום בקטריאלי אקוטי של דיזנטריה. בגוף הפירות הנקביים ישנם 2 חומרים בשם: הומולון ולופולון בעלי השפעה בקטריאוסטטית, עילות כנגד חיידקי גרם חיוביים ובקטריה המשגשגת בנוכחות חומצה הנוצרת במהירות.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

הפרח הנקבי של הצמח, חלק דמוי האיצרובל - יש לאסוף אותו לפני שהזרעים מבשילים, תפרחות הנקביות של הצמח.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

ליידימל לילה, איזימל

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח