הידרנג'יאה

Hydrangea arborescens

שם הצמח בעברית:hydrangea-arborescens.jpg

הידרנג'יאה

שם הצמח בלטינית:

Hydrangea arborescens

היכן גדל הצמח:

במקור ממזרח ארצות הברית עד צפון פלורידה.

פעילות רפואית של הצמח:

נוגד תולעים, מטהר מעיים, מעודד הזעה, משתן, מעודד הפרשת רוק ובעל השפעה מחזקת כללית.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח היה בשימוש בקרב האינדיאנים הצפון אמריקניים, שימש כתרופה לבעיית אבנים בכליות ובשלפוחית. הצמח עדיין נמצא בשימוש לאותה מטרה ברפואת הצמחים כיום. הצמח נחשב גם כמסלק אבנים וגם כממוסס את אלו שלא סולקו בצורה טבעית. השורשים של הצמח הינם: נוגדי תולעים, מטהרי מעיים, מעודדי הזעה, משתנים, מעודדי הקאה ומחזקים באופן כללי את הגוף. שימוש בצמח הינו טיפול ב: אבני כליות, גירוי השכבות הריריות של שלפוחית השתן, דלקות בשלפוחית השתן, דלקת כליות, הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית ומכאובים בקטריאליים. קליפת הגזע המגורד משמש כחבישה לטיפול בפציעות, כוויות, כאבי שרירים, נקעים ועוד... לעיסת קליפת הגזע משמשת כטיפול של בעיות בקיבה ומחלות לב. העלים הינם תומכי לב, משתנים, מחזקי גוף כללים ומעודדי הפרשת רוק.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

שורש הצמח ומיצוי נוזלי של חלקים שונים מהצמח.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

גסטומל

הערות:

מינונים גבוהים מדי יכולים לגרום לתחושה של סחרחורות ובעיות ברונכיאליות. את השורשי הצמח ניתן לקצור בסתיו ומומלץ לחתוך אותם לחתיכות קטנות לפני שמייבשים אותם.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח