טיון דביק

Inula helenium

שם הצמח בעברית:inula-helenium

טיון דביק

שם הצמח בלטינית:

Inula helenium

היכן גדל הצמח:

במקור מאירופה ומחלקים באסיה, ארצות הברית וסין.

פעילות רפואית של הצמח:

בעל השפעה מנקזת ומטהרת דם (אלטרטיב), נוגד תולעים, מחטא, נוגד שיעול, מכווץ, מריר, מעודד הפרשת מיצי מרה, משכך כאבים, מעודד הזעה, משתן, מכייח, ממריץ, עיכולי, תומך ומאזן את הגוף.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח ניחן בהשפעה תומכת,מחזקת ומחממת עדינה. הוא נמצא יעיל מאוד כטיפול בשיעול, עצירות, ברונכיטיס ועוד מגוון תלונות של החזה ודרכי הנשימה, כמו כן הפרעות בדרכי העיכול. צמח מאוד בטוח לשימוש, גם בקרב אוכלוסיה צעירה כשם שבקרב האוכלוסייה המבוגרת ובמיוחד במצבים בהם החולה מתאושש ממחלה מתישה. הצמח מסלק רעלים מהגוף, ממריץ את פעילות מערכת החיסון, ממריץ את פעילות מערכת העיכול ומטפל בזיהומים על רקע בקטריאלי או פטרייתי.
 
שורש הצמח הינו אלטרטיב (מטהר דם ומנקז), נוגד תולעים, מחטא, מכווץ, מריר, מעודד הפרשת מיצי מרה, משכך, מעודד הזעה, משתן, מכייח חלקי, עיכולי ותומך ומחזק כללי לגוף. אקסטרקט (מיצוי יבש) של הצמח הינו חומר חזק מאוד כנגד אורגניזמים במיוחד, האורגניזם שגורם לשחפת. שורש הצמח מכיל חומר בשם אלאטואקטון, חומר נוגד תולעים חזק מאוד. לחומר הפעיל הנ"ל יש יכולת אנטי דלקתית חזקה, החומר מפחית הפרשה של ריריות וממריץ את פעילות מערכת החיסון. הצמח מומלץ גם לשימוש חיצוני, לשטיפות של עור מודלק ודליות אשר התפתחו לכיבים.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

קנה השורש המיובש או הטרי.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

איזימל, אוןמל, אנרג'ימל, לייפמל

הערות:

התקופה הטובה ביותר לקצור את הצמח הינה בסתיו כשהצמח הינו בן 2-3 שנים. הצמח לא מומלץ לשימוש בנשים בהריון. חשוב לזכור כי היו מקרים בהם טיפול חיצוני עם הצמח גרם לתגובה אלרגית.
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח