ער אציל

Laurus nobilis

שם הצמח בעברית:laurus-nobilis

ער אציל

שם הצמח בלטינית:

Laurus nobilis

היכן גדל הצמח:

אזור מזרח התיכון.

פעילות רפואית של הצמח:

גורם להפלות, מחטא, מעורר תאבון, ארומתי, מכווץ, אנטי סרטני, סופח גזים, מעודד הזעה, מעודד הקאות, ממריץ ווסת, נרקוטי, משמיד טפילים, ממריץ ועיכולי.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח מאוד פופולארי ברפואת הצמחים העממית, שימושיו העיקריים הינם: טיפול בשפעת, ברונכיטיס ובעיות עיכול שונות. הצמח נחשב כמטפל מוצלח בסוגים שונים של סרטן. בפירות ובעלים לא משתמשים בד"כ כשימוש פנימי, רק כממריץ בטיפולים וטרינריים. ישנו תיעוד על שימוש בצמח לטיפול בהיסטריה, אי קבלת ווסת, גזים, כאבים עוויתיים ועוד. דיווחים אחרים טוענים כי השימוש בעלים הינו כטיפול בהפרעות מערכת הנשימה העליונה וכגורם מקל על כאבים ארטריטיים.

 

השפעת הצמח הינה מרגיע ותומכת לקיבה, כמו כן מעודדת תאבון ומעודדת הפרשת מיצי עיכול. העלים הינם מחטאים, ארומתיים, מכווצים, סופחי גזים, מעודדי הזעה, עיכולים, משתנים וגורמים להקאה במינונים גבוהים, ממריץ ווסת, נרקוטים, משמידי פרזיטים, ממריצים ועיכולים. הפירות הינם: ארומתיים, מחטאים, עיכוליים, נרקוטיים וממריצים. שימוש פנימי בצמח נעשה על מנת לשפר את התיאבון וטיפול כממריץ ווסת. בפירות יש שימוש מסורתי כתרופה סופחת גזים טבעית ובעבר השתמשו בה כמקדמת הפלות. מיצוי של שמן מפירות הצמח משמש כטיפול חיצוני בנקעים, שפשופים ועוד... לעיתים יש שימוש בשמן כטיפות לאוזניים להקלה על כאבים. לשמן הארומתי מהעלים יש השפעה נרקוטית, אנטי בקטריאלית ואנטי פטרייתית.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

עלים, פירות הצמח ושמן המופק ממנו.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

בונכומל, גרונמל, גסטומל

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח