לבנדר

Lavandula angustifplia

שם הצמח בעברית:lavandula-angustifolia

לבנדר

שם הצמח בלטינית:

Lavandula angustifplia

היכן גדל הצמח:

במקור מאזור המזרח התיכון עם זאת הוא גם נפוץ בדרום אירופה והוא מתורבת בכל העולם.

פעילות רפואית של הצמח:

מרענן את הפה ודרכי הנשימה, מחטא, נוגד עוויתות, ארומטי, סופח גזים, מעודד הפרשת מיצי מרה, משתן, מרגיע, תומך במערכת העצבים, ממריץ, עיכולי ותומך ומאזן את הגוף.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח הינו צמח חשוב להרגעה של מערכת העצבים. את קוצי הפרחים ניתן לייבש ולהשתמש כטינקטורה (מיצוי אלכוהולי) ללקיחה פנימית. השמן הארומתי של הלבנדר הינו בטוח לשימוש בניגוד להרבה מאוד שמנים אחרים אשר יש לנקוט משנה זהירות עימם, כמו כן ניתן למרוח את השמן האתרי של הלבנדר ישירות על העור ללא חשש. מריחה חיצונית של השמן הארומטי תטפל בהחלמה של פציעות, חתכים וכוויות. שמן אתרי המופק מהלבנדר הינו מחטא עוצמתי מאוד, מרענן את דרכי הנשימה והפה, נוגד עוויתות, סופח גזים, מעודד הפרשת מיצי מרה, משתן, תומך במערכת העצבים המרכזית, ממריץ, תומך מאזן וצמח עיכולי. שימוש פנימי נפוץ הינו למטרת טיפול בגזים ותמיכה במערכת העצבים.
 
שימושים חיצוניים נפוצים הינם למטרת חיזוק ותמיכה חזקה, לדוגמא: כאשר מורחים אותו על הרכות בתנועת שפשוף הוא יכול להעלים כאבי ראש שהם על רקע סטרס עצבי. יכולת חיטוי החזקה שלו יכולה להשמיד מגוון רחב של בקטריות לדוגמא: פנאומוקוק, סטרפטוקוק ודיפטריה. הצמח אפילו נחשב כחיסון לחלק מארס נחשים. הלבנדר הינו מאוד יעיל בטיפול בכוויות, שיזוף יתר, צריבות, עקיצות, הפרשות וגינאליות, פיסורות ועוד... הלבנדר משקם עורי חזק ואף יכול למנוע היווצרות צלקות לאחר פציעות. הלבנדר נפוץ מאוד בתחום הארומתרפייה כשמעלתו העיקרית הינה חיזוק מערכת החיסון.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

השמן האתרי, המופק מהפרחים הטריים, שימוש בפרחים טריים או מיובשים.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

איזימל

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח