תפוח תרבותי

Malus domestica

שם הצמח בעברית:malus-domestica

תפוח תרבותי

שם הצמח בלטינית:

Malus domestica

היכן גדל הצמח:

הצמח בעיקר תורבת וגידולו נפוץ מאוד בחלק ההמיספרה הצפונית של כדור הארץ, לעיתים רחוקות ניתן לראות אותו גדל פראי בטבע.

פעילות רפואית של הצמח:

אנטי בקטריאלי, מכווץ, משלשל, עיכולי ומקל בכאבי שניים.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הפרי הינו מכווץ ומשלשל. קליפת הגזע ובמיוחד קליפת השורש הינם משמדי תולעי מעיים, ריחניים ובעלי השפעה מרדימה. שימוש בצמח בצורה פנימית תטפל בתופעה של - Iintermittent צליעה לסירוגין (על רקע של אי זרימה תקינה של דם לרגליים) וחום על רקע כבדי. העלים מכילים 2.4% חומר נטי בקטריאלי הנקרא "פלורטין". חומר זה מדכא את הגדילה של חיידקי הגרם החיוביים והגרם השליליים עד לריכוז של 30 ppm. מיץ תפוחים מפחית את רמת החומציות הקיבה, כמו כן התפוח הינו אמצעי מעולה לשמירה בריאות השניים והחניכיים, תהליך הפירוק המכאני שמתבצע הפה משחרר חומרים מהתפוח המסייעים לשמירת ההגיינה בפה, וכן עיסוי של סיבי הפקטין (סיבים המצויים בתפוח) בחניכיים שומרות עליהם בריאות.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

"בשר" הפירות הבשלים, קליפות הפרי המיובשות, הפרחים והעלים עם נבטי הפריחה.

הערות:

תפוח בשל וטרי אחת ליום, הינו המזון הקל ביותר שהקיבה יכולה להתמודד עימו, כל תהליך העיכול של התפוח לוקח 85 דקות מהתחלתו ועד סופו.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח