בבונג דו-גוני

Matricaria recutita

 שם הצמח בעברית:matricaria-recutita

בבונג דו-גוני

שם הצמח בלטינית:

Matricaria recutita

היכן גדל הצמח:

אירופה, צפון מערב אסיה, צפון אמריקה וכיום בכל מקום.

פעילות רפואית של הצמח:

נוגד דלקת, מחטא, נוגד עוויתות, סופח גזים, מעודד הפרשת מרה, מעודד הזעה, הומאופטי, תומך במערכת העצבים, עיכולי, תומך ומחזק כללי, מרחיב כלי דם ומשכך כאבים.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח הינו מאוד נפוץ ומאוד מקובל לשימוש במערב, במיוחד הוא מצוין בטיפול בבעיות עיכוליות, מתח עצבי, חוסר שקט וכטיפול לבעיות עור שונות. לקיחה פנימית של הצמח תיצור השפעה משככת כאבים, אנטי דלקתית, מחטאת, נוגדת עוויתות, סופחת גזים, מעודדת הפרשת מיצי מרה, מעודד הזעה, החשת ווסת, מורידת חום, מרגיע, השפעה עיכולית מיטיבה ומרחיבת כלי דם. צריכה פנימית של הצמח הינה יעילה מאוד במיוחד בקרב ילדים, השפעת הצמח עליהם ניכרת בסיוע בבעיות עיכוליות, מתח עצבי והרגעה.
 
בשלבים בהם ילדים מתחילים בהוצאת שניים הצמח נמצא כתומך מעולה. הצמח נמצא בשימוש בהפרעות כגון: תסמונת המעי הרגיז, קרוהן, כיבים פפטיים ובקה (הרניאה). בפרחים גם משתמשים בטיפול חיצוני, לריפוי של פצעים, כוויות, שיזוף יתר, טחורים, דלקות בשדיים וכיבים ברגליים. הפרחים מכילים שמנים חיוניים כגון: proazulenes. כאשר מזקקים את הפרחים בקיטור נוצר מיצוי של ה  proazulenes אשר הופך ל chamazulene, חומר זה הוא אנטי אלרגי עוצמתי מאוד ויעיל מאוד בטיפול של אסטמה

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

כל חלקי הפרח והצמח.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

בונכומל, לייידימל יום, לייידימל לילה

הערות:

במינונים גבוהים או בשימוש של מספר פעמים ביום, התה יכול לגרום להקאות ולתופעות אותם הצמח אמור להעלים (כל מה שציין לפני כן). הצמחים נקצרים כאשר הפרח פתוח לרווחה ומיובשים לשימוש מאוחר יותר.
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח