אספסת / אלפלפא

Medicago sativa

Medicago sativa

שם הצמח בעברית:

אספסת / אלפלפא

שם הצמח בלטינית:

Medicago sativa

היכן גדל הצמח:

במקור מאזור המזרח התיכון, כיום הצמח תורבת וניתן למצוא אותו כמעט בכל מדינה.

פעילות רפואית של הצמח:

משכך כאבים, אנטי בקטריאלי, נגד מחלת הצפדינה, מעורר תיאבון , משתן, מעודד הקאה, מוריד חום, עוצר דימום, מזין תזונתית, מקדם לידה, ממריץ ומחזק כללי.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

עלי האספסת בין עם יבשים ובין עם טריים, היו בשימוש באופן מסורתי כמזיני ומחזקי גוף כמו כן כמעוררי תיאבון (ע"י כך עידוד עלייה במשקל). לצמח יש השפעה אסטרוגנית (הורמון נשי) ונמצא יעיל בטיפול בבעיות הקשורות לווסת וגיל מעבר. לאנשים הסובלים ממחלות אוטואימוניות (המצבים בהם הגוף תוקף את עצמו) אסור להשתמש בצמח, לדוגמא: ראומטואיד ארטריטיס. מיץ מהצמח הינו מעורר הקאות, ומשכך כאבים במצבים של אבנים בכליות.
  
 צריכה פנימית של הצמח תאפשר החלמה מחולשה, הנובעת מאנמיה, דימום, תסמיני גיל המעבר, מתח עצבי קדם ווסתי, גידולים מסוימים ועוד... חבישה של עלי הצמח (יבשים או טריים) המחוממים תטפל בכאבי אוזניים. העלים עשירים בוויטמין K , אשר מעודד מבחינה רפואית קרישה של דם, תכונה זו הינה חיונית מאוד בטיפול בצהבת. גידול הצמח כיום נעשה באופן מסחרי, הצמח מהווה מקור לכלורופיל וקרוטן, 2  הרכיבים הללו הוכחו כבעלי   מעלות בריאותיות רבות. העלים מכילים חומר נוגד חמצון טריסין(Tricin), השורש הינו מפחית חום ותועד במקרים של שתן עם צבע דומיננטי. מיצויים יבשים של הצמח הינם אנטי בקטריאליים.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

כל חלקי הצמח והפרח והזרעים המונבטים של הצמח.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

ליידימל יום, פלורמל, ליידימל לילה, גסטומל
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח