מנטה חריפה

Mentha X piperita officinalis

שם הצמח בעברית:mentha-x-piperita-officinalis

מנטה חריפה

שם הצמח בלטינית:

Mentha X piperita officinalis

היכן גדל הצמח:

נפוץ מאוד באירופה וארצות הברית, כיום מתורבת בכל מקום.

פעילות רפואית של הצמח:

משכך כאבים, מחטא, נוגד עוויתות, ארומתרפי, סופח גזים, מעודד הפרשת מיצי מרה, מעודד הזעה, מרענן, עיכולי, מרחיב כלי דם ומחזק ותומך כללי.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

השמן האתרי בעלים הינו מחטא, אנטי בקטריאלי חזק והוא רעיל במינונים גבוהים. כאשר מדללים את השמן האתרי ניתן להשתמש בו בתור אינהלציה ומריחה על החזה לטיפול בזיהומים בדרכי הנשימה העליונות. השמן האתרי נמצא בשימוש נרחב בארומרתפיה כשמעלתו העיקרית הינה קירור תה שהוכן המעלים היה בשימוש מסורתי כטיפול בחום, כאבי ראש, הפרעות עיכוליות (במיוחד גזים) ומכאובים מינורים. הצמח גורם להפלות, טוב כחבישות, מחטא, נוגד עוויתות, סופח גזים, מעודד הפרשת מיצי מרה, מעודד הזעה, השפעה מקררת, תמיכה עיכולית ויכולת הרחבת כלי דם. צריכה פנימית של הצמח משמשת כטיפול בתסמונת המעי הרגיז, בעיות עיכוליות, עוויתות במעי הגס ועוד... בשימוש חיצוני בצמח כתחליב הוא מטפל בהקלה על כאבים והפחתת רגישות עורית.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

מיצוי שמן מהחלקים בעלי צורה משושית של הצמח והפרח, כמו כן העלים המיובשים, קצוות הענפים, הפרח הטרי ובכל הצמח בכללותו.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

ליידימל יום

הערות:

בעלים ובגבעול ניתן להשתמש יבשים או טריים, הם בד"כ נקצרים בחודש אוגוסט כשהפרח מתחיל להיפתח.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח