עץ התות הלבן

Morus alba

 

שם הצמח בעברית:morus-alba

עץ התות הלבן

שם הצמח בלטינית:

Morus alba

היכן גדל הצמח:

הצמח מתורבת כיום בכל מקום.

פעילות רפואית של הצמח:

משכך כאבים, משמיד תולעים, אנטי אסמטי, אנטי בקטריאלי, אנטי ראומטי, נוגד שיעול, מכווץ, מעודד הזעה, משתן, מרגיע את העור, מכייח, מוריד רמות סוכר גבוהות, מוריד לחץ דם, מסייע בכאבי שניים, תומך בעניים, תומך במערכת הנשימה והחזה, משלשל ומטהר, מרגיע, תומך ומחזק כללי לגוף.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

העלים של הצמח הינם אנטי בקטריאליים, מכווצים, מעודדי הזעה, מורידי סוכר בדם, מקלים על כאבי שניים ובמצב של שפעת נפוצה. לקיחה פנימי של הצמח מהווה טיפול למצבים של התקררויות, זיהומים ודימומים מהאף. הזרקת מיצוי של העלים לוריד יכול לטפל במחלת האלפנטיטיס ובפיסטולוט מוגלתיות. הגבעולים הינם אנטי ראומטים, נוגדי עוויתות, משתנים, מורידי לחץ דם, תומכים ומטפלים בדרכי הנשימה ואזור החזה. משתמשים בהם לטיפול בכאבים ראומטים, ספזמים במיוחד בפלג הגוף העליון ויתר לחץ דם.
 
טינקטורה של קליפת הגזע משמשת להקלה של כאבי שניים. לפירות יש השפעה מחזקת ותומכת על אנרגיית הכליה. הענפים משמשים כטיפול לבעיית התאפקות במתן שתן, סחרחורות, צפצופים באוזניים, נדודי שינה בעקבות אנמיה, חולשת עצבים, יתר לחץ דם, סוכרת, הכספת השיער בטרם עת ועצירות בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי. קליפת השורש הינה:אנטי אסמטית, נוגדת שיעול, משתנת, מכייחת, מורידה לחץ דם ומרגיעה. שימוש פנימי בחלק זה של הצמח מטפל באסטמה, בצקות, יתר לחץ דם וסוכרת. את שורש הצמח קוצרים בחורף ומייבשים לשימוש עתידי. קליפת הגזע הינה: משמידה תולעי מעיים, משלשלת ומטהרת, היא משמשת לסילוק של תולעי סרט. מיצוי יבש של הצמח ניחן התכונות אנטי בקטריאליות ופעילות קוטלת פטריות.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

קליפת השורש והפרי הבשל.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

לייפמל

הערות:

הצמח הינו נפוץ ברפואת הצמחים הסינית, כמעט כל חלקי הצמח הינם ברי שימוש בצורה אחת או אחרת, מחקרים אחרונים הראו שיפור בטיפול במחלת האלפנטיטיס. העלים של הצמח נאספים לראשונה לאחר הכפור הראשון של הסתיו ואז ניתן להשתמש בהם טריים או יבשים. הענפים של הצמח נקצרים באביב המאוחר או תחילת הקיץ ואז מיובשים לשימוש עתידי.
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח