אזוב תרבותי

Origanum majorana

 

שם הצמח בעברית:origanum majorana

אזוב תרבותי

שם הצמח בלטינית:

Origanum majorana

היכן גדל הצמח:

נפוץ באסיה, אירופה וצפון אפריקה.

פעילות רפואית של הצמח:

מחטא, נוגד עוויתות, ארומתרפי, סופח גזים, מעודד הפרשת מרה, מעודד הזעה, ממריץ ווסת, מכייח, ממריץ, מחזק ותומך כללי לגוף.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח הינו בשימוש נרחב בד"כ במטבח, אך אין להתעלם מתעלותיו הרפואיות, יכולת ההמרצה ופעילות נוגדת העוויתות שלו הופכת אותו לצמח מחזק כללי טוב. צמח מטפל בהפרעות מגוונות של מערכת העיכול והנשימה. יש לצמח השפעה על מערכת העצבים ומפחית את הדחף המיני. בגלל תכונת זירוז הווסת הצמח אינו מומלץ לשימוש בקרב נשים בהריון, למרות שמינונים נמוכים תחת השגחה כן ניתנים לשימוש. הצמח הינו :מחטא, נוגד עוויתות, סופח גזים, מעודד הפרשת מיצי מרה, מעודד הזעה, משתן, מזרז ווסת, מכייח, ממריץ, תומך עיכולי, תומך ומחזק מינורי לגוף. לקיחה פנימית של הצמח תטפל בתלונות הקשורות לאזור הברונכים, מתח, כאבי ראש, נדודי שינה, חרדה, תהפוכות מינוריות במערכת העיכול וכאב על רקע קבלת ווסת. שימוש חיצוני בצמח מטפל בכאבי שרירי, בעיות ברונכיאליות, ארטריטיס, נקעים וקישיון של מפרקים. השמן האתרי נמצא בשימוש חיצוני כטיפול בנקעים, חבלות ועוד... השמן האתרי נמצא בשימוש נרחב בארומתרפיה, פעילות המפתח שלו הינה הרגעת שרירים.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

שמן המופק המעלים היבשים בתהליך של קיטור וזיקוק, הגבעולים, הפרחים והעלים.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

גרונמל

הערות:

הצמח נקצר בדיוק כאשר פרחים עליו מתחילים לפרוח, ניתן להשתמש בו יבש או טרי. הצמח נמצא בשימוש גם בצורתו כשמן אתרי, מתוך 70 קילו צמח טרי מפיקים 400 גרם של שמן אתרי.
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח