ג'ינסנג קוריאני

Panax ginseng

 

שם הצמח בעברית:panax-ginseng

ג'ינסנג קוריאני

שם הצמח בלטינית:

Panax ginseng

היכן גדל הצמח:

במקור מסין, כיום הוא מתורבת בקוריאה, יפן ורוסיה.

פעילות רפואית של הצמח:

אדפטוגן (סתגלתן) - מאפשר לגוף להתמודד טוב יותר עם שינויים ולחצים, מוריד רמות כולסטרול גבוהות, מעודד הקאה, מכייח, מוריד רמות סוכר גבוהות, תומך במערכת העצבים, מחזק ותומך כללי בגוף.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

שורש הצמח הינו: אדפטוגן (סתגלתן), בעל יכולת טיהור של הדם, סופח גזים, משכך כאבים, מעורר הקאה, מכייח, ממריץ, מחזק ותומך כללי לגוף. הצמח ניחן ביכולת המרצה והרגעה של מערכת העצבים, מעודד הפרשת הורמונים, משפר את עמידות הגוף, מפחית את רמות הסוכר וכולסטרול בדם, משפר את עמידות הגוף בפני מחלות. הצמח בלקיחה פנימית מטפל בחולשה הקשורה למחלות של הגיל השלישי, חוסר תיאבון, נדודי שינה, סטרס, שוק ומחלות כרוניות. הצמח פחות מומלץ לנשים בהריון, או מטופלים מתחת לגיל 40 או לאלו הסובלים מדיכאון או לאלו הסובלים מחרדה אקוטית או מחלות דלקתיות אקוטיות.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

השורש המיובש.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

אוןמל, אנרג'ימל

הערות:

לשימוש בצמח זה יש תיעוד מלפני 5,000 שנים לאחור. הצמח הה הינו אחד הצמחים היותר מוערכים ברפואת הצמחים המזרחית, שם הצמח הגיע למעמד כמעט קסום בזכות יכולותיו לקדם בריאות, שיפור החיוניות הכללית ויכולת הארכת חיים. שימוש יתר בצמח עלול לגרום לכאבי ראש, חוסר מנוחה, עלייה בלחץ הדם ותופעות לוואי נוספות, במיוחד עם הצמח נלקח ביחד עם קופאין או אלכוהול או לפת או מזונות מרירים/חריפים. קצירת השורשים מתבצעת בסתיו, בד"כ מצמחים בני 6-7 שנים, השימוש בשורש נעשה בהיותו יבש או טרי.
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח