שעונית

Passiflora incarnata

 

שם הצמח בעברית:passiflora-incarnata

שעונית

שם הצמח בלטינית:

Passiflora incarnata

היכן גדל הצמח:

במקור מאזור דרום ארצות הברית, ארגנטינה וברזיל, הצמח מתורבת באירופה כצמח גינה.

פעילות רפואית של הצמח:

נוגד עוויתות, מכווץ, מעודד הזעה, שימוש הומאופטי, השפעה מרדימה, השפעה מרגיעה מאוד, מרחיב כלי דם, תלונות הקשורת למערכת הנשית.

 לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח נימצא בשימוש תדיר כטיפול לנדודי שינה, אפילפסיה, היסטריה ועוד. העלים והגבעול הינם: נוגדי עוויתות, מכווצים, מעודדי זיעה, מרדימים, נרקוטיים, מרגיעים מאוד ומרחיבי כלי דם. הצמח נמצא בשימוש כטיפול גם במתיחות של מערכת העצבים, חוסר שקט, כאבים עצביים, תסמונת המעי הרגיז, מתיחות קדם ווסתית והפרשות וגינאליות לא תקינות. מיצוי יבש של הצמח מדכא את העצב המוטורי של חוט עמוד השדרה, הוא גם מרגיע מינורי, תורם להורדה מינורית של לחץ הדם והגברת הקצב הנשמתי. הצמח מכיל אלקלואידים ופלבנואידים, חומרים אלו הינם בעלי השפעה מרגיע לא ממכרת שלא גורמת לישנוניות. ניתן להשתמש ברטייה של שורש הצמח, על מנת להקל ולטפל במצבים של יבלות, חתכים, כאבי אוזניים, דלקות ועוד.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

כל הצמח מיובש.

  באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

איזימל

הערות:

הצמח הינו צמח מרגיע ומרדים חיוני מאוד, המלווה בהיסטורית שימוש ארוכה בצפון אמריקה. הצמח נקצר לאחר שחלק מגרגרי הפרי שלו הבשילו, הצמח מיובש לשימוש מאוחר יותר. הצמח המיובש מיוצא מאמריקה לאירופה לטובת שימושים רפואיים.
  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח