אורן לבן

Pinus sylvestris

 

שם הצמח בעברית:Pinus sylvestris

אורן לבן

שם הצמח בלטינית:

Pinus sylvestris

היכן גדל הצמח:

אירופה, סיביר, חלקים מאוקרינה, קווקז ואיראן.

פעילות רפואית של הצמח:

אנטי ראומטי, מחטא, ארומתרפי, נמצא בשימוש בפרחי באך, ריחני מאוד, משתן, מכייח.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

לצמח הנ"ל יש טווח פעילות רחב מאוד, הצמח אושר כמחטא עוצמתי וביעילותו על מערכת הנשימה. הצמח אסור לשימוש בקרב אנשים אשר נוטים לפתח אלרגיות עוריות במקביל אין להשתמש בשמן האתרי כשימוש פנימי ללא השגחה של איש מקצוע מיומן. הנוזל השומני אשר מופק מהשרף של הצמח הינו אנטי ראומטי, מחטא, ארומתי, משתן, מכייח, מאדים את פני העור במריחה חיצונית וקוטל תולעים. הצמח נמצא יעיל מאוד כטיפול במחושים בכליות, שלפוחית השתן, ראומטיזם, מחלות המערבות ממברנות מוקוזיות - משמע מערכת הנשימה. הצמח נמצא יעיל בשימוש חיצוני כפלסטר משחתי ובמשאפים. העלים והגבעולים הצעירים הינם: מחטאים, משתנים ומכייחים.
 
ניתן להוסיף את השמן המופק מהצמח לאמבט על מנת להפיג עייפות, תשישות עצבית, תשישות מחוסר שינה וגירויים בעור. השמן הארומתי המופק מהעלים מטפל האסטמה, ברונכיטיס ועוד זיהומים שונים בדרכי הנשימה העליונות, כמו כן נמצא יעיל כטיפול בהפרעות עיכוליות כגון גזים. שמן אתרי המופק מהזרעים הינו בעל השפעה משתנת וממריצה למערכת הנשימה. הזרעים הינם בשימוש במצבים של ברונכיטיס, שחפת וזיהומים בשלפוחית השתן. מיצוי ממרתח של הזרעים , משמשים כטיפול חיצוני בהפרשות לא תקינות מהנרתיק. הצמח נמצא גם בשימוש בתמצית פרחי באך, מילות המפתח המתארות אותו בקטגוריה הזו הינן: האשמה עצמית, תחושות מצפון ודכדוך. השמן הארומתי של הצמח נמצא בשימוש בתחום הארומתרפיה כשתפקודי העיקרי שם הינו כממריץ, מרענן. שימוש פנימי של הצמח מהווה טיפול לראומטיזם וארטריטיס ומחלות הקשורות לדרכי הנשימה והחזה.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

ענפים, שורש, חומר דמוי זפת אשר מפיקים וגזע העץ, שמן המופק המחטי האורן, קצוות ענפים וזרדים.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

צחמל

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח