ארכובית צרת עלים

Polygonum aviculare

 

שם הצמח בעברית:Polygonum aviculare

ארכובית צרת העלים

שם הצמח בלטינית:

Polygonum aviculare

היכן גדל הצמח:

נמצא בכל מקום בו מזג האוויר מתון

פעילות רפואית של הצמח:

משמיד תולעי מעיים, נוגד דלקת, מכווץ, תומך ומחזק את פעילות הלב, מעודד הפרשת מיצי מרה, משתן, מעודד הקאה, מכייח, מוריד חום, השפעה מרגיעה על העור, עוצר דימום, ממיס אבנים, משלשל, מכווץ כלי דם ומאחה רקמות.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח הינו בטוח לשימוש ואפקטיבי מאוד כמכווץ ומשלשל, טיפולו העיקרי הינו בתלונות של דיזנטריה וטחורים. הצמח נצרך גם כטיפול בבעיות ריאה וזאת בזכות נוכחות חומצה סליצאית (בסיס צורן) בצמח, חומצה זו מחזקת את רקמות החיבור בריאות. כל הצמח הינו: משמיד תולעי מעיים, מכווץ, תומך ומחזק את פעילות הלב, מעודד הפרשת מיצי מרה, משתן, מוריד חום, עוצר דימום, ממיס אבנים ומאחה רקמות. השימוש הנפוץ ביותר בצמח הינו פנימי וחיצוני לטיפול בפצעים, דימומים, טחורים ושלשולים. השפעתו המשתנת הופכת את הצמח ליעיל מאוד לסילוק של אבנים. הכנה על בסיס אלכוהול של הצמח הראתה תוצאות מרשימות בטיפול בדליות ראשוניות. הצמח נקצר בקיץ תחילת הסתיו ומיובש לשימוש מאוחר יותר. העלים הינם משמידי תולעים, משתנים וממיסי אבנים. כל הצמח הינו משמיד תולעי מעיים, נוגד ומונע דלקות ומשתן. מיץ מהצמח הינו משתן עדין, מכייח ומכווץ כלי דם. שימוש חיצוני במיץ של הצמח מהווה פיתרון מהיר לעצירת דימומים מהאף וטיול בפציעות. הזרעים של הצמח הינם מעודדי הקאה ומשלשלים.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

חלקים של הצמח, לעיתים גם עם השורש.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

בונכומל, צחמל, פלורמל

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח