רגלת הגינה

Portulaca oleracea

שם הצמח בעברית:Portulaca oleracea

רגלת הגינה

שם הצמח בלטינית:

Portulaca oleracea

היכן גדל הצמח:

גולן, חרמון, גליל, חוף הים התיכון, עמק ירדן עליון, עמקים, גלבוע, כרמל, הרי שומרון, מדבר שומרון, הרי יהודה, מדבר יהודה ובקעת ים המלח.

פעילות רפואית של הצמח:

נגד מחלת הצפדינה, בעל השפעה מטהרת לגוף ולדם, משתן, מוריד חום, צמח תמיכה עורי, מחזק ותומך כללי בגוף ומשמיד תולעי מעיים.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח הינו אנטי בקטריאלי, נוגד את מחלת הצפדינה, מטהר את הגוף והדם, משתן ומוריד חום. העלים הינם מקור עשיר לחומצת השומן אומגה 3, חומצת שומן הינה רכיב חשוב במניעה של התקפי לב וחיזוק מערכת החיסון (זרעים מהווים מקור עשיר יותר לחומצת שומן זו לדוגמא: אגוזים). מיץ טרי מהצמח משמש כטיפול בקשיים במתן שתן, שיעולים,כאבים ועוד. חבישה של העלים מהווה טיפול יעיל כנגד כוויות, מחלות עור ועקיצות חרקים (בשילוב עם המיץ של הצמח). הכנת תה מהעלים משמשת כטיפול לכאבי בטן וכאבי ראש. טפטוף מקומי של מיץ מהעלים משמש כטיפול בכאבי אוזניים ומשכך כאב הנגרם מעקיצות זחלים. את העלים ניתן לקצור בכל זמן נתון לפני שפרחי הצמח פורחים, ניתן להשתמש בהם יבשים או טריים. הזרעים של הצמח הינם מחזקים ותומכים כללית בגוף ופועלים ביעילות כנגד תולעי מעיים. הזרעים מומלצים לאנשים הסובלים מהפרעות עיכול ואטימות של הקרנית. חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים: עלים וזרעים.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח