ענבי שועל

Ribes nigrum

 

שם הצמח בעברית:ribes-nigrum

ענבי שועל

שם הצמח בלטינית:

Ribes nigrum

היכן גדל הצמח:

אזור יערות אירופה הנושקים להימלייה, קנדה, אוסטרליה ומתורבת במדינות נוספות.

פעילות רפואית של הצמח:

מעודד הזעה, משתן, מוריד חום, אפקט מכווץ/אוסף.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הפירות הינם מקור טוב למינראלים וויטמינים, במיוחד ויטמין C. יש לפירות השפעה מעודד הזעה ומשתנת, אשר משפרת את עמידות הגוף לזיהומים ונמצאה כתרופה טבעית מעולה לטיפול ומניעה של התקררויות ושפעות. מיץ טרי מהפירות, יכול לעצור שלשול ולהרגיע את מערכת העיכול. העלים הינם מנקים ומטהרים את הגוף, מעודדי הזעה ומשתנים. עידוד איבוד נוזלים עוזר מאוד בהורדת נפח הדם וע"י כך הורדת לחץ הדם. שימוש פנימי בצמח נמצא יעיל כטיפול במיימת, כאבים רהומטיים, שעלת וניתן להשתמש בצמח חיצונית לאחות בצורה מהירה יותר חתכים ושפשופים שלא מחלימים היטיב במצב רגיל. 
 
ניתן להשתמש בצמח בגרגור לטיפול בכאבי גרון וכיבים בחלל הפה. מאמינים כי שימוש פנימי של העלים, יכול לעודד את הפרשת הקורטיזול ע"י בלוטת האדרנל, הפרשה זו מעודדת את פעילות המערכת העצבים הסימפטטית. פעילות זו יכולה להיות יעילה בטיפול של מחלות הקשורות לסטרס. שימוש פנימי של שורש צעיר מהצמח נמצא יעיל בטיפול של חום פתאומי. מיצוי של קליפת הגזע ממרתח, נמצא יעיל כטיפול באבני מרה, מיימת, גידולים סרטנים וטחורים הזרע הינו מקור לחומצה גמא-לינולניק, חומצת שומן לא רוויה המסייעת בייצור של חומרים דמוי הורמונים, תהליך זה בד"כ נחסם בגוף, דבר שיוצר הפרעות שריריות ברחם, הפרעות במערכת העצבים ובחילוף החומרים.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

עלים המיובשים והפירות היבשים הנאספים עם הגבעול.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח