רוזמרין רפואי

Rosmarinus officinalis

שם הצמח בעברית:rosmarinus-officinalis

רוזמרין רפואי

שם הצמח בלטינית:

Rosmarinus officinalis

היכן גדל הצמח:

אזור הים המזרח התיכון, מרכז אסיה, הודו, דרום אפריקה, אוסטרליה וארה"ב.

פעילות רפואית של הצמח:

מחטא, נוגד עוויתות, ארומתרפי, מכווץ, מחזק ותומך בפעילות הלב, סופח גזים, מעודד הפרשת מיצי מרה, מעודד הזעה, מעודד ווסת ,תומך במערכת העצבים, תומך בעניים, ממריץ, תומך במערכת העיכול ומחזק כללי של הגוף.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

צמח נפוץ מאוד לגידול בגינה, משמש כתרופה מרוממת במצבים של דיכאון, עייפות מנטאלית ועצבנות. מחקרים הראו כי הצמח עשיר בשמנים חיוניים, פלבנואידים וחומצות פנוליות - בעלות פעילות מחטאת חזקה ונוגדות דלקת. לחומצת רוזמרין יש פוטנציאל טיפולי במצב של בסינדום השוק טוקסי (חדירה והתרבות של חיידקים במחזור הדם). מסתבר שפלבנואידים הינם יעילים יותר מרוטין לטיפול בנימי דם שבירים. רוזמרול - מיצוי מהעלים, הראה פעילות נוגדת חמצון חזקה מאוד.

 

כל הצמח הינו: מחטא, נוגד עוויתות, ארומתי, מכווץ, תומך לב, סופח גזים מעודד הפרשת מרה, מעודד הזעה, מעודד ווסת, תומך במערכת העצבים, ממריץ, תומך במערכת העיכול ומחזק כללי לגוף. מרתח של גבעולי הפרחים, בכלי סגור (על מנת למנוע מהאדים לצאת) יוצר מיצוי אשר מטפל מכאבי ראש, כאבים עוויתיים במעיים, התקררויות ומחלות על רקע עצבים. זיקוק של מי הפרחים של הצמח, משמש כשטיפת עניים. שמן ארומתי המופק מהעלים והגבעולים הינו בעלי שימושים רפואיים, השמן האתרי מעודד זרימת דם מקומית בעת מריחה, מטפל בכאבי ראש ע"י מריחה על הרכות. שימוש פנימי של השמן מהווה תמיכה במערכת העיכול ומערכת העצבים. השמן מאוד נפוץ בארומתרפיה כשתפקודו העיקרי הינו כממריץ.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

שמן המופק מהעלים וגבעולי העלים, זרדים מיובשים, עלים הטריים וענפים.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

בונכומל

הערות:

את עלי הצמח ניתן לקצור באביב או בקיץ , ניתן להשתמש בהם טריים או מיובשים.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח