סכיסנדרה

Schisandra chinensis

שם הצמח בעברית:Schisandra chinensis

סכיסנדרה

שם הצמח בלטינית:

Schisandra chinensis

היכן גדל הצמח:

צפון מזרח סין וקוריאה

פעילות רפואית של הצמח:

אנטי ראומטי, נוגד שיעול, מעורר מינית, מכווץ, טיפול בסרטן, מחזק ותומך ללב, מעודד הפרשת מיצי מרה, מכייח, תומך כבדי, משלשל (מרכך יציאות), תומך עצבי, תומך ומחזק את דרכי הנשימה העליונות, מרגיע, ממריץ, מחזק ותומך כללי.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח נהדר לחיזוק ושיקום במצבים של סטרס, כמו כן הצמח מגביר את ההתלהבות לחיים. הצמח מהווה תחליף לצמח הג'ינסינג ומשמש כמחזק ותומך הן למערכת הרבייה הגברית והן למערכת הרבייה הנשית. פירות הצמח הינם: נוגדי שיעול, מעוררים מינית, כבדיים, מכווצים, תומכים בפעילות הלב, מעודדים הפרשת מרה, מכייחים, מורידי לחץ דם, מרגיעים, תומכים עצבית, מחזקים ותומכים המערכת הנשימה העליונה, ממריצים ומחזקים את הגוף באופן כללי. מינונים נמוכים של פירות הצמח מעוררות את מערכת העצבים המרכזית, מינונים גבוהים של הפירות מדכאים את פעילות מערכת העצבים המרכזית. הפירות עוזרים בוויסות המערכת הלב וכלי הדם.

 

הצמח נלקח פנימית לטיפול בשיעול יבש, אסטמה, הזעת לילה, הפרעות שיתון, שפיכת זרע בלתי נשלטת, שלשולים כרוניים, דפיקות לב במנוחה, נדודי שינה, בעיות זיכרון, חומציות יתר, הפטיטיס וסוכרת. שימוש חיצוני נועד לטיפול בבעיות אלרגיה וגירויים עוריים. הפירות מכילים ליגננים-חומרים הידועים כמגני כבד חזקים מאוד. בניסוי קליני שנערך, דווח על הצלחה של 76% בטיפול חולים עם הפטיטיס ושום תופעות לוואי לא נרשמו תוך כדי הניסוי. בזרע הצמח יש שימוש כנגד סרטן. הצמח עצמו הינו אנטי רהומטי. רקיחת ענפי הצמח מספקת חומר דמוי ג'ל אשר מטפל בשיעול,דיזנטריה וזיבה (מחלת מין).

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

פירות הצמח.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

אוןמל, אנרג'ימל

הערות:

את הפירות קוצרים לאחר הקיפאון העונתי הראשון, ומייבשים אותם לשימוש עתידי.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח