דקל ננסי

Serenoa repens

שם הצמח בעברית:serenoa repens

דקל ננסי

שם הצמח בלטינית:

Serenoa repens

היכן גדל הצמח:

דרום ארה"ב, דרום קרוליינה, פלורידה וקליפורניה.

פעילות רפואית של הצמח:

מחטא, מעורר מינית, משתן, מכייח, מרגיע, מחזק ותומך כללי, מחזק ותומך ברחם.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

גרגירי הצמח נחשבים כמחזקים ותומכים, הינם נמצאו יעילים בטיפול בחולשה, בעיות בדרכי השתן והקטנת בלוטת ערמונית מוגדלת. פירות הצמח אשר מיובשים ובשלים חלקית נחשבים למעוררים מינית, מחטאים לדרכי השתן, משתנים, מכייחים, מרגיעים, תומכים ומחזקים באופן כללי. צריכה פנימית של הצמח מטפלת בבעיות אימפוטנציה, חולשה בגברים מבוגרים, הגדלה שיפרה של בלוטת הערמונית ודלקות, תלונות על בעיות בדרכי הנשימה העליונות הקשורות לקור או התקררות ומחלות מזיקות אחרות. הצמח הינו אחד צמחי המרפא המערביים הנחשב לצמח אנבולי (מחזק ובונה רקמות בגוף, מעודד עלייה במשקל).

 

"בשר" הפרי או טינקטורה ניתנים לאנשים הסובלים ממחלות מזיקות, מחולשה כללית וקושי בלהבריא. לפירות הצמח יש יתרון טיפולי נוסף על דרכי השתן ע"י הקטנה של בלוטת ערמונית מוגדלת וחיזוק הצוואר של השלפוחית. לפירות כנראה יש פעילות אסטרוגנית, יש תיאור של פעילות זו בטיפולים של אימפוטנציה, במצבים של דחף מיני ירוד או העדר דחף מיני כלל, הגדלה לא נורמלית של האשכים וכמעודד הגדלת שדיים בנשים. פירות הצמח נמצאים בשימוש כטיפול בשיעולים, ממברנות מוקוזיות מגורות, אסטמה ועוד. שימוש בנרות וגינליים, המכילים את אבקת פירות הצמח, הינם בשימוש לחיזוק ותמיכה ברחם ובנרתיק.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

פירות הבשלים ומיובשים, שימוש בפירות הטריים גם כן.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

אוןמל

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח