תימוס

Thymus vulgaris

שם הצמח בעברית:Thymus vulgaris

תימוס

שם הצמח בלטינית:

Thymus vulgaris

היכן גדל הצמח:

נפוץ באזור המזרח התיכון, צפון אפריקה, חלקים מאסיה כמו כן מתורבת כיום בחלקים נרחבים בעולם.

פעילות רפואית של הצמח:

משמיד תולעים, אנטי ספטי, נוגד עוויתות, ארומתרפי, סופח גזים, דאודורנט טבעי, מעודד הזעה, מחטא, מכייח, מרגיע ותומך גוף כללי.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

צמח התימוס ניחן בהיסטוריה עשירה של שימוש עממי למגוון בעיות. הצמח מאוד עשיר בשמנים ארומתיים, רכיבים ארומתיים אלו הינם מכילים את מרבית החומרים הפעילים אשר מעניקים לצמח את יכולותיו המרפאות. תכונות בולטות מאוד הצמח הינן יכולת חיטוי חזקה והיותו נוגד חמצון יעיל, כמו כן הצמח הינו תומך כללי לגוף ונמצא בשימוש נרחב לכל מה שקשור במחלות מערכת הנשימה וגורמיה. פרחי הצמח הינם: משמידי תולעים, אנטי ספטיים עוצמתיים, נוגדי עוויתות, סופחי גזים, דאודורנט טבעי, מעודדי הזעה, מחטאים מצוינים, מכייחים, מרגיעים ותומכים כללים בגוף.

 

שימוש פנימי בצמח מהווה מענה לשיעול יבש, שיעול נבחני, ברונכיטיס, נזלות, הצטננות, אסטמה, דלקת  גרון, עיכול לא תקין, דלקות קיבה, שלשול והרטבות לילה בילדים. שימוש חיצוני בצמח מהווה מענה יעיל לדלקות שקדים, מחלות חניכים, ראומטיזם, ארטריטיס וזיהומים פטרייתיים. לתימוס יש השפעה נוגדת חמצון, לכן שימוש ארוך טווח בצמח משפר את הבריאות ומאריך את תפקוד תאי הגוף משמע מאריך את חיי המטופל. כל הצמח נמצא יעיל כטיפול בהפרעות עיכול, כאבי גרון, חום ועוד... השימוש העיקרי בשמן האתרי של הצמח הינו במקרים של תשישות, דיכאון, זיהומים של מערכת הנשימה העליונה, קשקשים בגוף ובקרקפת.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

העלים והפרחים.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

וירמל

הערות:

לא מומלץ לשימוש בנשים בהריון. השמן האתרי של הצמח יכול לגרום לאלרגיות, גירוי של העור והריריות. ניתן להשתמש בצמח טרי לאורך כל השנה או שניתן לקצור לפני פריחת פרחיו, לייבשו לשימוש עתידי, כמו בן ניתן למצות שמן אתרי מפרחיו.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח