ציפורני חתול פוראני

Uncaria tomentosa

 

שם הצמח בעברית:uncria-tomentosa

ציפורני חתול פוראני

שם הצמח בלטינית:

Uncaria tomentosa

היכן גדל הצמח:

יערות הגשם באזורים של דרום אמריקה.

פעילות רפואית של הצמח:

הצמח מהווה חלק מהרכב תרופות נוטרופיות (תרופות המכילות חומרים מזינים וויטמינים), תרופות אשר משפרות את תפקודי המח, מעבר לכך הצמח משמש בטיפולים של סרטן ואיידס. הצמח מכיל אלקלואידים (תרכובות חנקן), פיטוכימיכליים וטאנינים, חומרים אלו אחראיים על ההשפעה הרפואית הנרחבת של הצמח.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

ישנם שני חמרים דומיננטיים בצמח: 1.משפר את תפקוד מערכת החיסון 2.מפחית את מהירות ועוצמת דפיקות הלב ובעל השפעה מרגיעה (במינון גבוה יכול לגרום לאנוקסיה-חוסר הספקת חמצן לרקמות). רכיבים נוספים בצמח יוצרים פעילות:אנטי דלקתית, נוגדת חמצון ואנטי סרטנית. שימוש בצמח ברפואת הצמחים הינו מקובל יותר כטיפול בכאבים במערכת העיכול (קרוהן), כיבי קיבה וגידולים, פרזיטים, דלקת במעי הגס, דלקות קיבה, דלקת סעיף ותסמונת המעי הדליף. יצרניים טוענים כי ניתן להשתמש בצמח לטיפול באיידס ביחד עם אזידותימידין, תרופה נוגדת נגיפים חזקה אשר נמצאת בשימוש בקרב חולי איידס.

 

ניתן להשתמש בצמח כטיפול בראומטיזם, סוכרת, תסמונות קדם ווסתיות, טיפול ומניעת ארטריטיס, תסמונת העייפות הכרונית, בעיות בלוטת הערמונית, שיפור תפקודי מערכת החיסון, לופוס (זאבת), מחלת ליים (מחלה בקטריאלית קשה המועברת ע"י קרציות צבאים). סקירת ספרות מקצועית משנת 2005 הראתה כי יש עובדות תומכות ביכולת הצמח לטפל בסרטן, דלקות, זיהומים ויראליים, בעיות כלי דם, במקביל הצמח משמש כממריץ מערכת החיסון, נוגד חמצון, אנטי בקטריאלי וכתומך במערכת העצבים המרכזית. הצמח הראה יכולות גבוהות בדיכוי אנזים בשם מאו-ב, דיכוי זה מאפשר לטפל בפרקינסון.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

קליפת השורש.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

לייפמל, פלורמלחיזוקמל

הערות:

ישנם צמחים נוספים אשר ידועים כציפורני חתול - זנים במקסיקו ואמריקה הלטינית, הם צמחים שונים לחלוטין מצמח זה.

 

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח