גפן היערות

Vitis vinifera

שם הצמח בעברית:vitis vinifera

גפן היערות

 שם הצמח בלטינית:

Vitis vinifera

היכן גדל הצמח:

דרום אירופה, מערב אסיה, מתורבת כיום ונמצא בארצות בהן מזג האוויר מתון.

פעילות רפואית של הצמח:

מאלחש, נוגד דלקת, מכווץ, משתן, תומך כבדי, משלשל, ממיס אבנים, תמיכה עורית ותמיכה עיכולית.

לפתרון איזה בעיות רפואיות משתמשים בצמח:

הצמח הינו מזין מאוד ומשלשל עדין, פירות הצמח יכולים לתמוך בגוף תוך כדי מחלות במיוחד מחלות בדרכי העיכול וכבד. בזכות דימיון הרכב החומרים בפירות, לרכיבים הנמצאים בפלסמת הדם, הצמח מעולה לניקוי אגרסיבי של רעלים מהגוף בשילוב עם צומות. הפירות הטריים הינם נוגדי אבני מרה, מקררים, משתנים ומחזקים את הגוף. דיאטה לתקופה מוקצבת המבוססת על פירות הצמח יכולה מאוד לעודד את תפקודי הכבד בקרב אנשים בהם בכבד בקושי מתפקד. הפירות יעילים מאוד כטיפול בדליות, טחורים ונימים שבירים. הפרי המיובש משמש כמשכך ,מקרר, ומכייח חלקי, משלשל ותומך במערכת העיכול.

 

יש לפרי השפעה של הקלה חלקית על שיעול. העלים האדומים במיוחד הינם נוגדי דלקת ומכווצים. שימוש במיצוי (מרתח) העלים הללו יכול לטפל במצבים בהם יש חשש להפלה , דימומים פנימיים או חיצוניים, כולרה, מיימת, שלשולים ובחילה.ניתן להשתמש בהם גם בצורה של שטיפת פה לכיבים וכן כמקלחת, במצבים בהם יש הפרשות לא תקינות מהנרתיק. עלים של גפנים אדומים הינם יעילים גם כן כטיפול בדליות, טחורים, ונימים שבירים. העלים נקצרים בתחילתו של הקיץ, נעשה בהם שימוש כשהם טריים או מיובשים. הזרעים של הצמח הינם אנטי דלקתיים ומכווצים. מיץ המופק מהענפים הצעירים הינו משתן. משתמשים בו כתרופה לבעיות עור שונות וכמו כן הוא מצוין כתמיסה לעניים. הקנוקנות הינן מכווצות, תמצית המתקבלת מהרתחה שלהם משמשת כטיפול בשלשול.

חלקי הצמח בהם נמצאים החומרים הפעילים:

עלים, פירות והמיץ.

באיזה מוצרי צוף משתמשים בצמח:

אוןמל

הערות:

הצמח נמצא בשימוש בפרחי באך, תפקידו העיקרי הינו טיפול בטיפוסים דומיננטיים, לא גמישים ואמביציונים.

  מוצרי מעבדות צוף גלובוס הינם תוספי תזונה ואינם תרופות. השימוש במוצרים אלה איננו תחליף לטיפול רפואי או תרופתי כלשהו.

לחברה יש את אישורי התקנים המחמירים לייצור תוספי תזונה: I.S.O - של מכון התקנים הישראלי. H.A.C.C.P - מערכת ניהול בטיחות מזון. G.M.P - תנאי ייצור נאותים של משרד הבריאות. IQNet - מצויינות ארגונית. כל מוצרי החברה כשרים (פרווה) באישור הרבנות קרית שמונה ובהשגחת בד"צ העדה החרדית. כשר לפסח