ג’ינסנג סיבירי – בית חרושת לפתרונות רפואיים

ג’ינסנג סיבירי – בית חרושת לפתרונות רפואיים

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • הג’ינסנג גדל בעיקר באזורים קרים ומוכר ברפואה הסינית כבר 5,000 שנה
  • חיזוק מערכת החיסון, הרגעה, עזרה בהתמודדות עם לחץ, הן רק חלק מהתכונות של הג’ינסנג
  • תוספי תזונה רבים ומגוונים מכילים ג’ינסנג ומומלצים לעזרה בטיפול בשלל בעיות רפואיות
מי אני ג’ינסנג?
ההיסטוריה הרפואית של הג’ינסנג
השימושים הרפואיים של הג’ינסנג

מי אני ג’ינסנג?

הג’ינסנג הוא צמח ממשפחת הקיסוסים הנחשב לצמח מרפא ברפואה הסינית כבר אלפי שנים. סביבת המחייה הטבעית שלו היא באזורים קרים, בעיקר בצפון סין, קוריאה, וחלקים מרוסיה, ויש לו שורשים עבותים בהם ניתן לעשות שימושים רפואיים נרחבים.

מקור השם ג’ינסנג הוא מהשפה הקנטונזית. שמו המדעי של הג’ינסנג באנגלית הוא PANAX שמשמעותו ביוונית היא “מרפא-כל”. על השם אחראי, הבוטניקאי קרולוס ליניאוס, שחקר לאורך שנים את השימוש שנעשה בג’ינסנג ברפואה הסינית.

 

ההיסטוריה הרפואית של הג’ינסנג

שימוש רפואי בג’ינסנג מתועד ברפואה הסינית כבר יותר מ-5,000 שנה ועל פיה הוא נחשב ל”תרופת התרופות”. הצמח הגיע למערב במאה -17, בשעה שמלך סיאם (תאילנד של היום) ביקר בפריז אצל לואי ה-14 והביא לו כמתנה את הצמח. מהר מאוד הבינו במערב את סגולותיו המיוחדות והוא הפך לתרופה פופולרית ונפוצה לעייפות, תשישות ואפיסת כוחות.

בעוד צמחים רבים מיועדים לטיפול בבעיה ספציפית אצל הג’ינסנג מדובר בסיפור אחר לגמרי – למעשה מדובר בסופרמרקט של תכונות רפואיות שהצטברו בתוך צמח מטפס אחד ויכולות לעזור בשלל בעיות.

עם השנים נחקר הצמח על ידי חוקרים במערב וחלק מהתכונות שלו הוכחו מדעית. כיום מדובר באחד המרכיבים המרכזיים בשוק תוספי התזונה הטבעיים ובקונצנזוס בין המרפאים הטבעיים למיניהם.

 

השימושים הרפואיים של הג’ינסנג

השימושים הרפואיים של הג’ינסנג הם, כאמור, מרובים ומגוונים.

לפי הרפואה הסינית הוא:

  1. מגביר את רמות אנרגיית הצ’י של הריאות והטחול
  2. משפר את האון המיני בקרב גברים
  3. משפר את תפקוד הכבד
  4. משפר את הזיכרון
  5. מחזק את מערכת החיסון
  6. מרגיע את מערכת העצבים

מבחינה קלינית הוכח הצמח כעוזר לגוף להתמודד עם מצבי לחץ שונים, מעורר ומשפר את מערכת החיסון ואף עשוי לסייע בהעלאת היכולות המנטליות והקוגניטיביות. מחקרים נוספים הראו כי לחומרים הפעילים בצמח יש יכולות אנטי-מיקרוביאליות.

בזכות כל היכולות הללו הג’ינסנג מצוי ברבים מתוספי המזון הטבעיים: לתופעות בקרב נשים בגיל המעבר, למערכת החיסון, להרגעה וגם בכאלו המוסיפים אנרגיה לגוף.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה LIFEMEL מהכוורת מארז לשימוש חודשי (שלישיה)
לרכישה חיזוקמל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן