עצבניים ולא רגועים? אלו הן השיטות הכי טובות לנפש בריאה

עצבניים ולא רגועים? אלו הן השיטות הכי טובות לנפש בריאה

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • עצבנות היא תחושה פנימית המתבטאת לעיתים, על ידי התפרצות
  • אנשים הסובלים מעצבנות יתר פגיעים יותר למחלות לב
  • תוספי תזונה המבוססים על צמחים כמו כשותנית ופסיפלורה עוזרים להירגע
מהי עצבנות יתר?
 מה הגורמים לעצבנות יתר?
פתרונות טבעיים לעצבנות

מהי עצבנות יתר?

עצבנות היא תחושה פנימית שיכולה להיגרם מסיבות רבות, ומתבטאת בהתנהגות חיצונית  כגון התפרצות. חוסר סבלנות, התפרצויות זעם, אלימות מילולית או פיזית, היעדר שיקול דעת ואי שקט כללי הן רק חלק מהתסמינים החיצוניים. העצבנות נחשבת, ובצדק, כתכונה שלילית בעיקר בגלל שהיא מביאה את מי שחווה אותה לתגובות פזיזות, לעתים אגרסיביות עד מצב של אובדן עשתונות כללי.

 

בפסיכולוגיה מחולקים הטיפוסים ל-A ו-B. אלו בקטגוריה הראשונה נוטים לחוסר סבלנות, תוקפנות, ציניות זלזול ואף התקפי זעם מדי פעם. בצד השני נמצאים אלו שאינם בעלי התכונות שהוזכרו לעיל. טיפוסי A נתפסים על פי זרמים בפסיכולוגיה כבעלי סיכון רב יותר לסבול מבעיות לב ובעיות נוירו-פסיכולוגיות. כמו כן יש להם יותר סיכוי להיתקל עם החוק ולהסתבך בפלילים.

 מה הגורמים לעצבנות יתר?

נהוג לחשוב כי עצבנות יתר או חוסר סבלנות הם תכונת אופי קבועה או התפרצות שהגיעה לאחר אירוע נקודתי, אך לא כך הוא. ישנן לא מעט סיבות פיזיות ונפשיות שעלולות להפוך כל אחד ואחת מאתנו ל”עצבני” באופן די קבוע.

 

חוסר איזון הורמונלי, מצב בו הגוף מייצר יותר מדי הורמונים כמו קורטיזול או אדרנלין , יביא אותנו להיות יותר עצבניים וחסרי סבלנות. בעיות נוירולוגיות שונות יגבירו את הסיכוי להיות “על קוצים”. בעיות  חברתיות , לחץ בכל הנוגע לפרנסה ולזוגיות יוביל ליותר מקרים של חוסר סבלנות. נמצא שגורמים פיזיים כמו התמכרות, חסכים מיניים או השמנה יחזקו התנהגות זו.

פתרונות טבעיים לעצבנות

מרבית הסובלים מעצבנות יתר שמחליטים לטפל בבעיה פונים לאחת משתי הדרכים המסורתיות: רופא או פסיכולוג. טיפול תרופתי או פסיכולוגי יכולים לפתור בעיות רבות והוכחו כיעילים הן ברמה המדעית והן ברמה התנהגותית.

 

עם זאת, ישנם גם טיפולים טבעיים ואורחות חיים מסוימים שקל לאמץ, ליישם ואם נוכל להתמיד בהם נוכל להפחית את מפלס העצבים מבלי להזדקק לעזרה חיצונית.

 

תוספי תזונה ייעודיים להרגעה, הם מוצר נפוץ בכל חנות טבע או בית מרקחת. המוצרים הללו מכילים צמחים כמו פסיפלורה וכשותנית, שהוכחו מדעית כעוזרים להרגעת הגוף. תוספי תזונה אלו מגיעים לרוב בצורת קפסולה, אך יכולים להגיע גם כאבקה או כמוצר כוורת.

שמירה על אורח חיים בריא :שינה מספקת, פעילות גופנית קבועה, תזונה נכונה ומאוזנת, יועילו וישפרו את מצב הרוח.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה איזימל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן