הקץ לסבל – מתגברים על נדודי השינה

הקץ לסבל – מתגברים על נדודי השינה

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • הערכות הן שכ 95% מהאוכלוסייה סבלו בזמן כלשהו מנדודי שינה
  • לא מומלץ לאכול שלוש שעות לפני שהולכים לישון
  • צמחים כמו מליסה רפואית ופסיפלורה הוכחו מדעית כעוזרים לטיפול בנדודי שינה
מה הם נדודי שינה וממה הם נגרמים?
דרכים להתמודדות עם נדודי שינה
פתרונות טבעיים לנדודי שינה ושינה קלה

מה הם נדודי שינה וממה הם נגרמים?

מכירים את הלילות האלו שהכל מסביב שקט, בני הבית כבר כולם ישנים ורק אתם לא רואים מתי זה יקרה? מחר בבוקר מחכה לכם עוד יום עמוס, השעון מתקתק ואתם מבינים שצפויות לכם שעות קשות ומתישות במשרד.

 

לפעמים זוהי תופעה סדרתית, לפעמים באירוע נקודתי, אבל נדודי שינה או שינה קלה הן בעיות שמטרידות נשים וגברים רבים מאוד. הערכות שונות מדברות על כך שכ-95% מהאוכלוסייה סבלו בזמן כלשהו מנדודי שינה.

 

בפועל מדובר בתחושה או תלונה על קשיים בהירדמות או שינה לא רציפה. הגורמים לכך מגוונים אך כדי שנדודי השינה אכן יוגדרו כבעיה רפואית, צריך שבנוסף לקשיי ההירדמות תירשם גם פגיעה בתפקוד היום-יומי .

 

דרכים להתמודדות עם נדודי שינה

ישנם מספר דרכים לטפל בנדודי שינה או שינה קלה, בהתאם לחומרת המצב. עבור מי שסובלים מכך באופן תכוף ואפילו סדרתי, מומלץ להתייעץ עם רופא. ישנם מספר טיפולים שיכולים לשנות את המצב.

 

עבור מי שנתקלים בתופעה המרגיזה רק מדי פעם, מומלץ קודם כל להקפיד על כמה כללים של אורח חיים בריא ונכון והמצב עשוי להשתפר פלאים. למשל להקפיד לא לאכול בשלוש השעות שלפני השינה ושהארוחה האחרונה תהיה קלה.

 

גם צריכת קפאין, כידוע, מעוררת את התופעה. הקפאין נשאר בדם בין 6 ל-8 שעות, הוא מעורר את מערכת העצבים ומקשה על הירדמות. הימנעות ממנו במחצית השנייה של היום תשתפר בוודאות את המצב.

גם סדר יום קבוע ובעיקר שעות קבועות בהן מתעוררים והולכים לישון (לאמן את השעון הביולוגי) יעזרו.

 

פתרונות טבעיים לנדודי שינה ושינה קלה

כמו תמיד, לטבע יש המון כלים לעזור במיגור התופעה. למשל על ידי תוספי תזונה ייחודיים וייעודיים, המבוססים על צמחים כמו פסיפלורה ומליסה רפואית, שהוכחו מדעית כעוזרים לסובלים מנדודי שינה.

 

גם שורש הוולאריין ידוע כעוזר בטיפול בנדודי שינה. במחקר שנערך התגלה כי צריכה שלו כחצי שעה לפני השינה עוזרת בהפגת הנדודים ולמעשה שווה בהשפעתה לטיפול רפואי.

צמחים נוספים, כמו כשותנית ולבנדר, הנמצאים בתוספי תזונה ובתרופות טבעיות אחרות, מוכרים ברפואה הטבעית כעוזרים בטיפול בבעיות שינה.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה איזימל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן