כיצד להתגבר על נפיחות וכאבי בטן?

כיצד להתגבר על נפיחות וכאבי בטן?

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • נפיחות בבטן היא תוצר של הצטברות גזים במערכת העיכול
  • ירקות מצליבים, דגנים מלאים ואכילה מהירה ומוגזמת עלולים לגרום לנפיחות
  • פרוביוטיקה ותוספי תזונה עוזרים לשמור על תפקוד תקין של מערכת העיכול
ממה נוצרת תחושת הנפיחות בבטן?
מה גורם לנפיחות בבטן?
כיצד אפשר להיפטר מתחושת הנפיחות?

ממה נוצרת תחושת הנפיחות בבטן?

מי מאיתנו לא סבל מהתחושה המעיקה הזאת? תחושת נפיחות  יכולה להגיע ישר אחרי האוכל או כמה שעות לאחר מכן, והיא מלווה אותנו במשך שעות עד שהיא משתחררת. הנפיחות בבטן. התופעה שכולם מכירים ומעדיפים לא לדבר עליה.

 

נפיחות בבטן היא למעשה הצטברות של גזים במערכת העיכול. אין מדד מדויק לגבי כמה גז צריך להצטבר במערכת כדי שהמצב יוגדר כ”נפיחות בטנית”, מכיוון שכל מקרה לגופו, אבל ברגע שנוצרת כמות הגדולה ממה שהאזור יכול להכיל, אנו חשים אותה בצורת כאבי בטן.

 

הגוף משתחרר מהנפיחות על ידי שחרור הגזים משני כיוונים: מהבטן העליונה דרך מערכת הנשימה ומהבטן התחתונה דרך המעי הגס.

מה גורם לנפיחות בבטן?

הגזים העודפים במערכת העיכול, שגורמים לנפיחות ולכאבים, הם בדרך כלל תוצר של מזונות שלא מפורקים על ידי אנזימי האוכל שבקיבה. מזונות אלה, כמו כרובית, בצל, קטניות, דגנים מלאים, ברוקולי ושלל סוכרים מלאכותיים, מפורקים בסופו של דבר על ידי חיידקים אחרים ובמהלך הפירוק הזה נפלט הגז למערכת העיכול. הגז הזה הוא מקור הכאבים ואי הנוחות.

 

גם שתייה של משקאות מוגזים וצריכה של תחליפי סוכר שונים עלולה להגביר את הסיכוי לנפיחות. אכילה לא מסודרת ובכמויות גדולות צפויה גם היא להסתיים עם התכווצויות בבטן וגזים מיותרים.

נפיחות בבטן יכולה לבוא גם כתוצאה מבעיות אחרות במערכת העיכול כמו רגישות לגלוטן, ללקטוז ועצירות.

 

כיצד אפשר להיפטר מתחושת הנפיחות?

חשוב להכיר את הרגישויות של הגוף. לא כל סוגי המזון “הבעייתיים” יגרמו לאותה כמות של גזים ולכן צריך להבין לאילו הגוף שלכם רגיש יותר ומהם להימנע. שתייה מרובה של מים תעזור למערכת העיכול ותקטין את הסיכוי לנפיחות.

 

ישנם לא מעט תוספי תזונה טבעיים שיכולים לעזור בהקטנת הסיכוי להיווצרות גזים. תוספי תזונה אלו מבוססים על צמחים כמו אלפלפה (אספסת) ומרווה רפואית שהוכחו כעוזרים לתפקוד התקין של מערכת העיכול. מוצרי פרוביוטיקה שונים יכולים גם הם לעזור במידה והנפיחות נוצרת כתוצאה מפגיעה בכמות החיידקים הטובים במעיים.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה גסטומל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן