רפואה מהטבע: על נפלאות צמח האכינצאה

רפואה מהטבע: על נפלאות צמח האכינצאה

זמן קריאה: 2 דקות

חשוב לדעת:
  • האינדיאנים קראו לו “שורש הנחש” בגלל צורתו
  • עוזר בטיפול בדלקות בדרכי הנשימה
  • מעורר את מערכת החיסון
מי אני?
ההיסטוריה הרפואית של האכינצאה
התכונות רפואיות של האכינצאה

מי אני?

האכינצאה או קיפודית ארגמנית בעברית היא זן של פרח עשבוני ממשפחת המורכבים, שמקורו במרכז ובצפון אמריקה. זהו צמח רב עונתי, המעוטר בפרחים סגולים או ורודים, שבמרכזם נמצאים הזרעים. עליו שעירים ובעלי מרקם גס .

 

הצמח נחשב לסתגלן מאוד ולכן גדל היום כמעט בכל העולם. העובדה שקל לטפל ולשמור עליו גורמת לו להיות נפוץ .

ההיסטוריה הרפואית של האכינצאה

השימוש בצמח לצרכים רפואיים החל לפני מאות שנים בקרב הילידים בצפון אמריקה, שכינו את הצמח “שורש הנחש” בשל צורתו הדומה לנחש. הם השתמשו בתמצית הצמח כטיפול חיצוני להכשת נחשים ועקיצות מחרקים שונים. בהמשך, במאה ה-19, יובא הצמח לאירופה ושימש לטיפול בבעיות רפואיות רבות, החל מפצעי אקנה דרך זיהומים, שיכוך כאבים ועד עזרה בבעיות מעיים.

 

במאה ה-20 התחילו לחקור את הצמח באופן רציני ויסודי יותר, וב-1988 הצליח החוקר הגרמני וגנר, הנחשב לאחד החוקרים הבולטים של האכינצאה לאורך ההיסטוריה, להוכיח כי הצמח מצליח לעורר ולחזק את המערכת החיסונית של עכברים.

הנטורופתיה מייחסת כיום לאכינצאה תכונות מגוונות המסייעות לטיפול ומניעה של מחלות שונות.

התכונות רפואיות של האכינצאה

כדי להבין מעט יותר לגבי התכונות הרפואיות, צריך לצלול לכימיה ולמרכיבים של האכינצאה.

למשל, העובדה שחומרים בצמח זה משפיעים ומעוררים את מערכת החיסון מתוארת בהרחבה בספרות המדעית המקצועית. לאחר הניסוי של וגנר ב-1988 נעשו בצמח ניסויים נוספים ונמצאו בו עשרות חומרים פעילים שכל אחד מהם עוזר לטיפול בבעיה אחרת.

 

למשל, ישנם דיווחים שמתן תמצית צמח האכינצאה סייע לטיפול ולהחלמה מהצטננות ומזיהומים בדרכי הנשימה. החומרים הצמחיים בצמח מעוררים את מערכת החיסון בעיקר דרך הגברת יכולת הבליעה של תאים בלעניים של מערכת החיסון (phagocytes).

התכונות המיוחדות של האכינצאה כמו גם הקלות הנדרשת כדי לגדל אותו, הפכו אותה לצמח מבוקש מאוד בקרב צרכני תוספי תזונה.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה LIFEMEL מהכוורת מארז לשימוש חודשי (שלישיה)
לרכישה וירמל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן