האם הגוף יכול להשתקם מנזקי העישון?

האם הגוף יכול להשתקם מנזקי העישון?

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
 • תסמיני הגמילה החזקים נעלמים לאחר תקופה קצרה
 • לאחר הפסקת העישון הריאות מתחילות לשקם את עצמן לבד
 • תזונה בריאה, פעילות גופנית ותוספי תזונה ייעודיים, יכולים לסייע בשיקום
מה הנזקים שנגרמים בעקבות העישון?
כיצד הגוף מתמודד עם הפסקת עישון?
מה ניתן לעשות כדי לעזור לגוף להשתקם?

מה הנזקים שנגרמים בעקבות העישון?

מרבית הנזקים הנגרמים מעישון ידועים ומוכרים לנו. הכנסת עשן לריאות באופן קבוע ולעתים גם בתדירות גבוהה מאוד פוגעת בריריות של ריאה. עישון כבד עשוי לחשוף את המעשן למחלות כמו סרטן (בעיקר הריאות, אך גם הוושט, הלוע או החך יכולים להיפגע), מחלות בדרכי הנשימה כמו ברונכיטיס, אסתמה וכו’ וגם לפגוע באונות של הגבר ואף לגרום לאסתמה לילדיהם.

כל זה ידוע וברור ולכן יש רק המלצה אחת: להפסיק לעשן!

כיצד הגוף מתמודד עם הפסקת עישון?

זה לא משנה באיזו דרך בחרתם, הפסקת העישון תכניס את הגוף לשוק עמוק. גם אם עישנתם מעט יחסית התלות שפיתחתם בניקוטין ובשאר החומרים היא אדירה והיא תשפיע על גופכם לאורך חודשים ואולי אף שנים.

תחילת התהליך היא הקשה מכולן, וכוללת השתוקקות עזה לסיגריה, הפרעות בריכוז, קשיי שינה, עצבנות ואפילו דכאון. עם זאת, ככל שהתהליך מתקדם התסמינים נחלשים עד שנעלמים.

ככל שתתמידו בהפסקת העישון לחלוטין, הנשימה תשתפר, באופן כמעט מידי, הליחה תיעלם והריאות יתחילו לשקם עצמן מזיהום של שנים. מצד שני, הגוף ישתוקק ליותר אוכל ושתייה כתחליף.

מה ניתן לעשות כדי לעזור לגוף להשתקם?

הפסקת העישון היא השיא ומהווה  90% מההצלחה, אבל יש לא מעט דרכים כדי לעזור לגוף ולייצר עבורו שיגרה בריאה ללא ניקוטין.

 • שתיית מים מרובה
  שתיית מים תמיד בריאה, אך חיונית במיוחד בתקופה שבה הגוף מסתגל לחיים חדשים. שתיית המים מרווה ומורידה, את התיאבון המוגבר שנוצר אחרי הפסקת העישון
 • פעילות גופנית
  פעילות גופנית (מותאמת) תסייע לריאות תרחיב את כלי הדם ותסייע בניקוי רעלים מהגוף. תרגילי נשימה ויוגה על בסיס יום-יומי יכולים לתרום לתהליך.
 • תפריט מאוזן
  חלבונים בריאים, שמנים לא מזיקים, דגנים מלאים, ירקות, פירות וקטניות הם הבסיס לתפריט לא משמין ועדיין מזין שיכול לשרת אתכם אחרי הפסקת העישון
 • תוספי תזונה מתאימים
  ישנם לא מעט מוצרים ותוספי תזונה ייעודיים שנועדו לעזור לגוף של מעשנים כבדים שנגמלו. צמחים כמו אורן לבן, ארכובית צרת עלים וסמבוק שחור, ידועים כמחזקים את מערכת החיסון ועוזרים בטיפול בבעיות בדרכי הנשימה.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה צחמל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן