פסיפלורה – פרי של תאווה ובריאות

פסיפלורה – פרי של תאווה ובריאות

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • הפסיפלורה נחשבה על ידי האינדיאנים כמעוררת תשוקה מינית ונקראה “פרי התאווה”
  • פסיפלורה יעילה מאוד לעזרה בטיפול במערכת העצבים, ותורמת למערכת העיכול והחיסון
  • אכילת הפרי תסייע, אך תוספי תזונה שמכילים את תמצית הפסיפלורה יעילים יותר

 

מה זו פסיפלורה?
התכונות הרפואיות של הפסיפלורה

מה זו פסיפלורה?

מרבית צמחי המרפא המוכרים לנו אינם אכילים או טעימים, אבל הפסיפלורה, “שעונית נאכלת” בעברית, שונה בתכלית ממרבית חבריה למשפחה.

מעבר לתכונות הרפואיות המגוונות , מתהדר פרי הפסיפלורה גם בטעם אקזוטי ונפלא שהפך אותו למצרך מבוקש בבתים רבים ואף במסעדות שמחשיבות את עצמן.

אבל לא רק טעם יש בפרי הזה, שמקורו בדרום אמריקה אך גדל כיום בכל העולם בצורה מתורבתת. מזה מאות שנים יש תיעוד של שימוש בפרחים ובפירות של הפסיפלורה לטובת הרפואה. זה התחיל בכך שנחשב למשפר את חיי המין, ולכן נקרא על ידי הילידים בדרום אמריקה “פרי התאווה”. אבל היום אחד הצמחים השכיחים  ביותר בטיפולים נטורופתיים ובקרב אנשים שמודעים לחשיבות של תזונה טבעית וצמחי מרפא.

 

התכונות הרפואיות של הפסיפלורה

כדי ליהנות מסגולותיו הרפואיות המוכחות של הצמח, צריך לעשות שימוש בפרחים או בפירות. את הפירות אפשר לאכול אבל יש דרך מצוינת נוספת להפיק ממנו תועלת – ייצור שמן על ידי כבישה קרה של הזרעים.

 

הפסיפלורה מסייעת לטיפול ב :

הרגעה –  אולי התכונה הכי מוכרת של הפסיפלורה היא ההרגעה וטיפול במתח. הפרי נחשב כעוזר בטיפול במצב של עודף פעילות במערכת העצבים והמתבטאים בד”כ בעצבנות יתר ובנדודי שינה כרוניים או שינה קלה. החומרים הפעילים בצמח טובים לטיפול גם בבעיות כמו מתח נפשי, חרדה ואי שקט.

עשירה בוויטמין C וויטמין סי, ידוע כגורם המעורר ומחזק את מערכת החיסון של הגוף. ויטמין סי תורם לגוף בשתי דרכים – הן למניעה והן לטיפול בווירוסים ומחלות ויראליות.

עשירה בסיבים – זרעי הפרי עשירים בסיבים המסייעים למערכת העיכול. כמו כן, גם המיץ של הפרי, העשיר בחומרים מזרזי עיכול, עוזר לתפקוד תקין של המערכת.

איך כדאי לצרוך את הפסיפלורה?

הדרך הקלה וגם הטעימה מכולן לצרוך את הפרי האקזוטי וליהנות מסגולותיו הרפואיות היא על ידי אכילת החלק הפנימי של הפרי. אך אם רוצים לקבל את החומרים הפעילים של הפסיפלורה בצורה מרוכזת ואפקטיבית יותר יש מספר תוספי תזונה ומוצרים הומאופתיים המכילים תרכיז מחלקי הצמח השונים, הפרחים, נוזל הפרי או זרעיו.

כדי לייצר תוספי תזונה על בסיס צמח הפסיפלורה, משתמשים בעיקר בפרחים, המכילים חומרים פעילים בריכוז גבוה.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה ליידימל מהכוורת
לרכישה איזימל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן