תרופות הסבתא שיעזרו לכם לצלוח את החורף בשלום

תרופות הסבתא שיעזרו לכם לצלוח את החורף בשלום

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • החומציות של הלימון הופכת את הגרון לסביבה לא ידידותית להתרבות חיידקים
  • תוספי תזונה מבוססים על צמחי מרפא, שלהם תכונות מוכחות של אנטי דלקתיות
  • צמח במרפא סמבוק שחור ידוע כעוזר בטיפול בדלקות בדרכי הנשימה העליונות
מה זה תרופות סבתא?
צמחי מרפא נגד מחלות חורף
דרכים להילחם במחלות החורף

מה זה תרופות סבתא?

תרופות סבתא הפכו מזמן לסוג של מטבע לשון או קוריוז, אבל האמת היא שיש בהן הרבה יותר ממה שמשתקף מתדמיתן הציבורית. אמנם הרפואה המודרנית פיתחה פתרונות יעילים ומדויקים למגוון של בעיות רפואיות, ועדיין בחורף יש לשמור לא סתם מקום אלא מקום של כבוד גם לידע שעובר מדור לדור, ולמעשה נעזר רק בטבע כדי לשמור עלינו ולעזור לנו להתגבר על סיכונים רבים שעלולים לתקוף אותנו.

צמחי מרפא נגד מחלות חורף

גם הפתרונות האלטרנטיביים האחרים לאתגרי החורף, בדומה לתרופות הסבתא, נשענים קודם כל על צמחי מרפא. זה לא משנה אם מדובר בג’ינג’ר או דבש בתה, בקפסולה של תוסף תזונה או בתמצית של צמח מסוים שנצרכת בצורת טיפות, השורה התחתונה אחידה: הצמחים (עליהם הרחבנו כאן) עוזרים לחיזוק מערכת החיסון, למלחמה בדלקות וזיהומים וחלק מהם, אף עוזרים בטיפול ספציפי בהצטננות ובבעיות בדרכי נשימה.

דרכים להילחם במחלות החורף

איך עוזרים לגוף להתמודד עם אתגרי החורף? הנה כמה דברים שאולי נראים לכם שגרתיים ולא משמעותיים או מוזרים, אך צריכה נבונה וקבועה שלהם עשויה לסייע לכם בהתמודדות:

  • תה עם לימון, ג’ינג’ר ודבש –  אולי תרופת החורף העממית הפופולארית מכולן היא גם נעימה ומחממת וגם מועילה לגוף. הלימון מכיל בתוכו שלל ויטמנים והחומציות שלו מייצרת בגרון סביבה חומצית שבה חיידקים מתקשים להתרבות. גם הג’ינג’ר, שמחקרים מצאו כי הוא יעיל נגד חיידקים מסוימים בדרכי הנשימה, או דבש יעשו את עבודתם ויעזרו לשמור על החלק העליון של מערכת הנשימה נקי ובריא.
  • תוספי תזונה – כמו מרבית תרופות הסבתא, גם תוספי המזון בנויים על צמחי מרפא בעלי יכולות רפואיות מופלאות. צמחים כמו אכינצאה, שעוזר לגוף להילחם בזיהומים, או סמבוק שחור שעוזר בטיפול בדלקות בדרכי הנשימה העליונות. תוספי תזונה מגיעים לרוב בקפסולות, אך ישנם תוספי מזון ייחודיים שהם מוצרי כוורת.
  • מרק עוף – עוד לפני שניכנס לכל ההשפעות יש דבר אחד ברור: מחקר שפורסם במגזין רפואי CHEST בשנת 2000, קבע כי יש למרק יכולות אנטי דלקתיות שמסבירות את השיפור בהרגשתם של סובלים מזיהומים בגרון או הצטננות. מעבר לזה, רכיביו מספקים לגוף ויטמינים ומינרלים רבים ומדובר בדרך יעילה וקלה להחזיר לגוף גם נוזלים ומלחים שאובדים בשעת מחלה.
  • בצל חתוך – מיועד בעיקר לילדים הסובלים מליחה וצינון. בצורה פשוטה מאוד מניחים חצי בצל ליד ראש המיטה של הפעוט, חורצים בו כמה חריצים, מפזרים עליו מעט מלח (כדי לגרום לנוזלים שבו לצאת החוצה) .ונותנים לטבע לעשות את שלו. הריח החריף של הירק מושך החוצה את החיידקים ולרוב נרשם שיפור כמעט בין לילה במצבו של הילד.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה בונכומל מהכוורת
לרכישה וירמל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן