לא צריכים לסבול מאפטות בפה, כך תקלו על הכאב

לא צריכים לסבול מאפטות בפה, כך תקלו על הכאב

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • האפטות נעלמות בד”כ מעצמן כעבור שבוע, אך במקרים מסוימים יכולות להישאר כחודש
  • תוספי מזון ייעודים ותזונה מותאמת יכולים לעזור בהפחתת הסיכוי לסבול מפצעים בחלל הפה
  • חשוב להימנע ממזון מלוח ושתייה חומצית בעת שסובלים מאפטות
מה זה אפטות? למה הן גורמות?
מדוע נוצרות האפטות?
כיצד ניתן לטפל באפטות?

מה זה אפטות? למה הן גורמות?

אפטות, פצעים וכיבים זעירים בפה, היא בעיה נפוצה ומציקה שלפי הערכות כ-50% מהאנשים סבלו ממנה לאורך חייהם. הפצעים הקטנים שמופיעים בדרך כלל מלווים בכיפה לבנה, שורפים, מכאיבים ומציקים בחלל הפה בעיקר במהלך אכילה ושתייה אבל גם בזמן דיבור.

הפצעים עלולים להופיע במספר מקומות בחלל הפה: בפה עצמו (על הלחיים הפנימיות), על הלשון, בגרון ועל השפתיים, והם גורמים לכאב במהלך אכילה או שתייה, במיוחד אם היא מלוחה או חומצית.

האפטות נעלמות לרוב מעצמן לאחר כשבוע אך ישנם מקרים בהן הן יכולות להישאר עמנו עד כחודש. כל עוד הן קיימות עלולה להיווצר בעיה נוספת והיא ריח רע מהפה.

 

מדוע נוצרות האפטות?

ישנם גורמים שונים היכולים לגרום היווצרות אפטות בחלל הפה. אחת מהן היא נשיכה של בלחי או הלשון במהלך דיבור או אכילה. גם הפרעות במערכת העיכול, כגון צרבות, או רגישות למזון מסוים עלולות להוות הגורם לתופעה.

על פי השערות פחות מבוססות האפטות הן בכלל מחלה אוטואימונית שבה הגוף תוקף את עצמו. הערכות נוספות מדברות על כך שמדובר בתופעה פסיכולוגית ושהאפטות מופיעות בזמנים של עומס ולחץ.

 

כיצד ניתן לטפל באפטות?

מכיוון שמדובר בתופעה נפוצה, אך אם זאת לא מאוד מורכבת, יש לא מעט דרכים להתמודד עמה.

תרופות סבתא רבות נחשבות ליעילות להרגעת הכאבים ואפילו הנחת קוביית קרח על האזור הבעייתי תוביל להקלה בטווח הקצר. אבל הפתרונות המדויקים והטובים יותר לטווח הארוך מבוססים כמעט כולם על צמחי מרפא.

זה יכול להתחיל בתה עם חליטת קמומיל, שמרגיע ועוזר בריפוי האפטות, בשימוש בדבש או בפרופוליס שהנחתם על הפצעים משפרת את ההרגשה ומגיע עד תוספי מזון ייעודיים שיכולים הן לעזור בריפוי האפטות ובהקלה על הכאבים והן כטיפול מונע שמקטין את הסיכוי לסבול מהן. תוספי מזון אלו מבוססים על צמחים כמו ארכובית צרת עלים וסמבוק שחור, הידועים במדע כיעילים במלחמה נגד דלקות במערכת הנשימה ובחלל הפה.

לצד זה חשוב להימנע מאכילה או שתייה של מזון חומצי או מלוח בשעה שסובלים מאפטות.

בכל הנוגע לטיפול מונע ניתן להתייעץ עם תזונאי מפני שהימנעות ממזונות מסוימים וצריכה של אחרים עשויה להקטין גם היא את הסיכוי לסבול מאפטות.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה פלורמל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן