חינם! שליח עד הבית תוך 7 ימי עסקים בקנייה מעל 199 ₪

איך מתגוננים מזיהום אוויר?

זמן קריאה: 3 דקות
חשוב לדעת:
 • כ-7 מיליון איש בעולם ו-2,000 בישראל מתים כל שנה מזיהום אוויר
 • למרבית הזיהום אחראיים בני האדם בשל שימוש בכלי הרכב וייצור תעשייתי
 • עטית מסכה ושימוש בתוספי תזונה עשויים לעזור בהתמודדות עם זיהום אוויר

מה הגורמים לזיהום אוויר?

 

זיהום האוויר ושינויי האקלים הן אולי שתי הבעיות המורכבות והמסוכנות שהעולם ייאלץ להתמודד עמן במאה השנים הקרובות. את הנזקים מהתחממות כדור הארץ אנו כבר רואים מעל פני השטח למרות שהשיא עדיין לפנינו, בכל הנוגע לזיהום האוויר עושה רושם שהעולם ממשיך להתדרדר. מיליוני אנשים ברחבי העולם  בכל שנה מתים כתוצאה מזיהום אוויר,כ-2,000 מהם בישראל. ב-2019 הכריז ארגון הבריאות העולמי על זיהום האוויר כאיום הסביבתי הגדול ביותר בעידן הנוכחי.

 

הגורמים המרכזיים לזיהום האוויר מתחלקים לשניים: זיהום מעשה ידי אדם כמו למשל תעשייה, תחנות כח, כלי רכב, גזים, שריפת מצבורי אשפה ועוד, וזיהום שמקורו בתופעות טבע כגון שריפות, התפרצויות הרי געש, גזים הנפלטים כתוצאה מעיכול של בעלי חיים (מתאן מהכבשים לדוגמא) ועוד.

 

איך זיהום אוויר פוגע בבריאותנו?

 

מחקרים רבים נערכו לאורך השנים על הפגיעה הבריאותית באנשים החיים באזורים הסובלים מאוויר מזוהם. הממצאים היו מגוונים אך גם חד משמעיים. במרבית המחקרים הוכח הקשר בין זיהום אוויר וסרטן הריאה וסוגים אחרים של המחלה. כמו כן נרשמה עלייה משמעותית בכמות מחלות הלב בקרב אנשים שחיו באזורים עם אוויר לא נקי. מחקר מהשנים האחרונות הראה קשר בין זיהום אוויר לדמנציה.

 

גם ילדים סובלים מאוויר מזוהם. במחקרים בקרב ילדים החיים באזורים עם זיהום אוויר נרשמו יותר דלקות בדרכי הנשימה העליונות (גרון ואוזניים) והתחתונות (ריאות), אסטמה ותופעות נוספות.

 

כיצד ניתן להתמודד עם זיהום אוויר?

 

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם זיהום אוויר היא כמובן לעבור למקום אחר, אך לא תמיד זה מתאפשר. אם נגזר עליכם לחיות באזורים כאלה, הנה כמה דרכים שעשויות להקל עליכם את ההתמודדות ולתת לגוף אפשרות למענה יעיל מול הזיהום.

 

 • לבשו מסיכה
  אולי לא הפתרון הכי אופנתי, אבל כמו שלמדנו מעידן הקורונה – המסכה היא כלי יעיל לבלום זיהומים ולמנוע הדבקה והידבקות במחלות. בערים מתועשות ומזוהמות, בעיקר במזרח הרחוק, ישנם אזרחים שלובשים מסכות באופן קבוע.
 • שימוש בתוספי מזון
  מכיוון שמערכת הנשימה נאלצת להתמודד עם מצב מורכב, לעתים היא זקוקה לעזרה או לחיזוק. תוספי תזונה המבוססים על צמחי מרפא, כמו סמבוק שחור ואפילו אורן לבן, ידועים כעוזרים לטיפול בבעיות במערכת הנשימה וצריכה נבונה של תוספי תזונה שכוללים אותם (לאחר התייעצות עם רופא) עשויה לשפר את ההרגשה.
 • להפסיק לעשן!
  אנו חיים בסביבה מודרנית בה האוויר החודר לריאות שלנו גם מבלי שנים זיהום  אוסיף להן נזק בעצמנו. השילוב ההרסני בין זיהום אוויר לעישון עלולה להביא להפרעות בקצב הלב, אי ספיקת לב ואפילו התקפי לב.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

כתבו לנו בwhatsapp
0
  0
  העגלה שלכם
  העגלה שלכם ריקהחזרה לחנות
   חישוב משלוח
   Apply Coupon

   צריכים עזרה בבחירת המוצרים? התייעצו איתנו!