האם ניתן להקל על תופעות הלוואי של טיפולי הכימותרפיה?

האם ניתן להקל על תופעות הלוואי של טיפולי הכימותרפיה?

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • מטרת טיפולי הכימותרפיה היא לבלום את התפשטות הסרטן בגוף
  • תופעות הלוואי של הטיפולים כוללות עייפות, נשירת שיער בחילות וחוסר תיאבון
  • פעילות גופנית, שתיית מים רבים ושימוש במוצרים טבעיים עוזרים בטיפול בתופעות הלוואי
מהי כימותרפיה?
מהן תופעות הלוואי של כימותרפיה?
כיצד ניתן להקל על תופעות הלוואי?

מהי כימותרפיה?

כימותרפיה היא שם לקבוצה של תרופות רבות העוזרות בטיפול בסוגים שונים של מחלת הסרטן. תרופות אלו משמשות אותנו כבר למעלה מ-60 שנים, נחשבות ליעילות ומתפתחות כל הזמן בזכות מחקרים ובדיקות מדעיות.

למעשה הטיפול מורכב משורה של תרכובות כימיות שנכנסות לגוף ומשפיעות על התאים הסרטניים, ומטרתן היא לבלום את התחלקות תאי הסרטן והתרבותם בגוף. כדי לקבל את הטיפול, החולה צריך להגיע למכון, לבצע בדיקת דם כדי לראות שספירת הדם שלו תקינה ומתאימה לביצוע הטיפול, ורק לאחר מכן יוזמנו התרופות והוא יקבל את הטיפול.

משך הטיפול הוא כמה שעות, והוא נערך ב”סבבים”, שיכולים להימשך בין יום אחד לשבוע.

 

מהן תופעות הלוואי של כימותרפיה?

העובדה, שהגוף סופג כמות גדולה של חומרים כימיים על מנת לבלום את הסרטן מייצרת לא מעט תופעות לוואי. תופעות לוואי אלו משתנות בהתאם לתרופה ולמינון שמקבל המטופל.

תופעות הלוואי הבולטות למטופלי כימותרפיה:

  • עייפות
  • אובדן תיאבון
  • דיכוי מערכת החיסון
  • בחילות והקאות
  • אובדן שיער והקרחה
  • כאבים בפה ובגרון
  • שלשולים ועצירות

 

כיצד ניתן להקל על תופעות הלוואי?

יש לא מעט דרכים להקל על מטופלי כימותרפיה. יש כמובן טיפול תרופתי, אך גם הקפדה על מספר עקרונות פשוטים ושימוש במוצרים טבעיים יכולים לעזור.

למשל תזונה נכונה. התייעצו עם תזונאית, בנו עמה תפריט עתיר קלוריות אך דאגו לאכול אותו במנות קטנות כדי לא להעמיס על הגוף. גם שתיית מים מרובה יכולה לתת תחושת הקלה. גם שמירה על היגיינת הפה חשובה מאוד, שכן מטופלים עלולים לסבול מפצעים בחלל הפה, מה שפוגע עוד יותר בחוסר התיאבון שמלווה את התקופה.

פעילות גופנית מבוקרת (הליכה) יכולה להפיג את תחושת התשישות. חשוב לעשות זאת בשעות הבוקר המוקדמות או הערב כדי להימנע ממגע עם השמש שעלולה להגביר את תופעות הלוואי.

שימוש בתוספי תזונה ייעודיים, המורכבים מצמחים כמו אונקרייה וסמבוק שחור, שידועים כמשפרים את כמות כדוריות הדם הלבנות בדם ומעוררים ומחזקים את מערכת החיסון, יכולים לתרום להרגשה של המטופל.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה LIFEMEL מהכוורת מארז לשימוש חודשי (שלישיה)
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן