ציפורן חתול פרואנית – הצמח שמחזק את המערכת החיסונית

ציפורן חתול פרואנית – הצמח שמחזק את המערכת החיסונית

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • אין שום קשר בין ציפורן חתול פרואנית (אונקריה) לבין ציפורן חתול רגילה (קלנדולה)
  • הצמח ידוע כמחזק ומעורר את מערכת החיסון וכאנטי ויראלי
  • מחקרים בדקו את היכולת של הצמח לעזור לייצור כדוריות דם לבנות
מי אני?
היסטוריה רפואית של האונקריה
התכונות הרפואיות של האונקריה

ציפורן חתול פרואנית (אונקריה) – מחסן, מחזק ונלחם בחיידקים

מי אני?

מוצאה של האונקריה הוא באזורים הטרופיים ובמיוחד בחלקו הפרואני של נהר האמזונס. זהו צמח מטפס שהפך בעשורים האחרונים, עם התפתחות הרפואה הטבעית גם במערב, לפופולרי מאוד בצפון אמריקה, אירופה ושאר המדינות המפותחות, מתוך הבנה כי הוא יכול לתרום לטיפול בשלל בעיות רפואיות.

בעברית נקרא הצמח ציפורן חתול פרואנית, וחשוב לזכור כי הוא שונה בתכלית מהקלנדולה, צמח מרפא אחר לגמרי, הנקרא בעברית ציפורן חתול.

 

היסטוריה רפואית של האונקריה

את העדויות הראשונות לשימוש באונקריה כצמח מרפא ניתן למצוא אצל בני האינקה, שהשתמשו בשורש לטובת טיפול בשלל בעיות רפואיות כגון דלקות, כיבי קיבה, בעיות נשימה שונות והרגעה. במחקר על אחד מהשבטים באזור, שאנשיו לקחו את האונקריה באופן קבוע, התגלה כי אנשיו הם בעלי מערכת חיסונית חזקה בהרבה מהשבטים האחרים.

עם השנים, לאחר שהגיע למערב, נעשו בצמח מחקרים רבים. חוקרים בידדו חומרים והבינו טוב יותר את יכולותיו במלחמה בדלקות ושאר מזהמים והפכו אותו לחלק הן בתעשיית התרופות והן ברפואה הטבעית.

האונקריה כיום נמצאת במקומות רבים, ובמיוחד בתוספי מזון ייחודיים שמיועדים לחיזוק המערכת החיסונית במצבים קשים.

התכונות הרפואיות של האונקריה

האונקריה, כאמור, הוא קודם כל צמח שמעורר ומחזק את מערכת החיסון. בנוסף הוא מוכר כמסייע לשמירה על מיקוד ולהירגע בעת מצבי לחץ.

מחקרים הוכיחו כי לצמח יש יכולת לעזור בטיפול בזיהומים. מחקרים נוספים בדקו את ההשפעה של האונקריה על ייצור כדוריות דם לבנות וביכולת שלו לעזור במהלך טיפולי כימותרפיה ואף לסייע בעצירת התפתחות תאים סרטניים.

בניסוי שנערך בארה”ב ניתנה אונקריה לכ-40 חולות בסרטן השד בזמן טיפולי הכימותרפיה שעברו. בבדיקה שנערכה להן נרשמה עלייה ברורה במדדי הדם וביכולת של הגוף לייצר כדוריות אדומות.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה LIFEMEL מהכוורת מארז לשימוש חודשי (שלישיה)
לרכישה חיזוקמל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן