מהי נסיגת חניכיים וכיצד ניתן לטפל בה בצורה טבעית?

מהי נסיגת חניכיים וכיצד ניתן לטפל בה בצורה טבעית?

זמן קריאה: 2 דקות

חשוב לדעת:
  • יותר מ-50% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל סובלת מנסיגת חניכיים
  • דלקות חניכיים הם הגורם המרכזי לתופעה אך גם עישון או צחצוח חזק מדי מגדילים את הסיכויים להיפגע
  • תוספי מזון שונים יכולים לעזור במניעה ובטיפול בנסיגת חניכיים
מה זו נסיגת חניכיים ומדוע היא כל כך שכיחה?
מה הגורמים לנסיגת חניכיים?
איך אפשר לטפל בנסיגת חניכיים?

מה זו נסיגת חניכיים ומדוע היא כל כך שכיחה?

 

נסיגת חניכיים היא אחת מהבעיות הדנטליות השכיחות בישראל, ויותר מ-50% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת ממנה ולא סתם. החניכיים הם איבר רגיש מאוד, החשוף לזיהומים ונזקים חיצוניים, וכך לאורך השנים הם נשחקים, נפגעים, סובלים מדלקות ושאר בעיות, מה שמוביל בסופו של דבר לנסיגה.

 

נסיגת חניכיים היא למעשה מצב שבו החניכיים משנים את מיקומם על גבי השן, מה שמביא במקרים רבים לפגיעה ברקמות התמיכה של השן ופגיעה אסתטית באזור חלל הפה.

 

מה הגורמים לנסיגת חניכיים?

 

מרבית המקרים של נסיגת חניכיים מגיעים בעקבות דלקות חניכיים כרוניות, אך יש גם גורמים נוספים, חלקם מפתיעים, שעלולים לגרום לתופעה. למשל צחצוח שיניים אגרסיבי מדי, עם מברשת בעלת שערות קשות או צחצוח יתר תוך כדי הפעלת כח עלול לגרום לנסיגת חניכיים. התופעה עלולה להיגרם גם מעישון או הצטברות של אבנית על החניכיים.

 

חשוב מאוד לטפל בתופעה, מפני שהזנחה עלולה להביא לתוצאות הרסניות בחלל הפה, כולל במקרים קיצוניים, נשירת שיניים.

 

איך אפשר לטפל בנסיגת חניכיים?

 

כדי לטפל בנסיגת חניכיים, צריך להבין כי זהו מצב פיזי שאין ממנו חזרה ללא טיפול. חשוב גם לדעת כי ככל שהמצב יאובחן בשלב מוקדם יותר כך יגדלו הסיכויים להצלחת הטיפול. עם זאת, הטיפול הרפואי בבעיה משתנה ממטופל למטופל, בהתאם למצב הנסיגה ולגורמים שהביאו להתפרצותה.

 

אפשר כמובן לבצע ההתערבות כירורגית אצל רופא שיניים מומחה פה ולסת. בנוסף, יש תכשירים ותוספי תזונה ייעודיים ששימוש קבוע בהם עשוי לתרום לטיפול ולמניעה של נסיגת חניכיים.

 

תוספי תזונה אלו מכילים לרוב צמחים כמו סמבוק שחור וג’ינסנג סיבירי, הידועים כעוזרים לטיפול בזיהומים שונים במערכת הנשימה העליונה וחלל הפה.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה פלורמל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן