הסמבוק השחור – בואו להכיר את הלוחם במחלות החורף

הסמבוק השחור – בואו להכיר את הלוחם במחלות החורף

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • הסמבוק השחור נחשב באירופה כצמח מרפא מאות שנים
  • תוספי תזונה שמבוססים על סמבוק שחור עוזרים להקל על מחלות החורף
  • לסמבוק השחור שימושים מגוונים: עוגות (מהפירות) וכלי נגינה (מהגזע והענפים)
מי אני סמבוק שחור?
ההיסטוריה הרפואית של סמבוק שחור
התכונות הרפואיות של סמבוק שחור

מי אני סמבוק שחור?

הסמבוק השחור הוא עץ קטן ונשיר, הגדל בעיקר באירופה ובמקומות עם מזג אוויר קר. מכיוון שאין לו גזע ברור אלא הסתעפות של ענפים הוא נראה יותר כמו שיח ויכול להגיע לגובה של עד 5-6 מ’. בישראל גדל הסמבוק השחור באופן טבעי רק בחרמון ובגולן, בזכות מזג האוויר .

פירותיו ועליו של הסמבוק השחור, המכונה בלועזית  European Elder או Elderberry, משמשים מזה מאות שנים כצמחי מרפא. אך לא בזה מסתכמת תרומתו של הצמח לעולם. פירותיו טעימים (אך לא מומלץ לאכול אותם “חיים” מפני שחלק מהזנים מעט רעילים) ומשמשמים לעשיית ריבות, עוגות וכן לחליטות תה ,ליין ולשיכר.

באירופה משתמשים גם כיום בסמבוק כדי לייצור כלי נגינה. ביוון הופכים את הגזע שלו לכלי הנקרא סמבוקה ואילו בצ’כיה עושים מענפיו חלילים מסורתיים.

 

ההיסטוריה הרפואית של סמבוק שחור

את סגולותיו הרפואיות של הסמבוק השחור למדו והבינו בצפון ומרכז אירופה כבר לפני כמה מאות שנים, יש הטוענים לתיעוד על שימוש בו לפני יותר מאלף שנה. הוא כונה “ארגז הכלים הרפואי” בזכות היכולת שלו לעזור למגוון מחלות חורף והפך במאה השנים האחרונות לאחד הצמחים הדומיננטיים ברפואה הטבעית.

עם השנים נערכו על הצמח מחקרים  שונים, ותכונות רבות שנחשבו עד אז כ”רפואה עממית” ולא מבוססת, הפכו לעובדה מוגמרת. כמו לדוגמא היכולות האנטי-ויראליות של הסמבוק השחור.

 

התכונות הרפואיות של סמבוק שחור

אז במה עוזר לנו הסמבוק השחור? קודם כל למערכת הנשימה. הוא אנטי דלקתי, עוזר לשיקום ריריות מגורות או פגועות, נוגד שיעול, מחזק ומעורר את מערכת החיסון, מכייח וגם עוזר בהורדת חום. הוא נחשב לצמח אולטימטיבי לטיפול במחלות החורף.

את נפלאותיו של הסמבוק השחור ניתן לצרוך בשלל צורות: טינקטורה (השרייה באלכוהול), תוספי מזון ייעודיים (בקפסולה, באבקה או כמוצר כוורת) ואפילו בחליטה של הצמח בתה.

תוספי התזונה שלנו

לרכישה צחמל מהכוורת
לרכישה גרונמל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן