חינם! שליח עד הבית תוך 7 ימי עסקים בקנייה מעל 199 ₪

איך נישאר בריאים ובאמצעיים טבעיים

זמן קריאה: 2 דקות
חשוב לדעת:
 • למערכת החיסון יש “זיכרון”, העוזר לה להילחם באפקטיביות רבה יותר בזיהום חוזר
 • אלכוהול ועישון פוגעים משמעותית ביכולת של מערכת החיסון להתמודד עם זיהומים
 • לחיזוק המערכת ניתן להשתמש בתוספי מזון, המבוססים על צמח כמו אונקריה, שמגביר את ייצור כדוריות הדם הלבנות

מהי המערכת החיסונית?

מערכת החיסון היא מכלול של תאים, מולקולות ואיברים שתפקידם לשמור על הגוף מפני פולשים כגון חיידקים, פטריות, טפילים ונגיפים שונים. תפקיד נוסף של מערכת החיסון הוא להגן על הגוף מהתפתחות סרטן. למעשה מערכת החיסון עובדת ללא הפסקה, אלא שאנו שמים לב אליה רק כשהיא “נכשלת”. הגורמים השונים במערכת החיסון פועלים בשיתוף פעולה, ופועלים באופן מתואם נגד מיקרואורגניזמים פתוגניים שונים, הגורמים סכנה לגוף.

התפיסה הקלאסית מחלקת את מערכת החיסון לשניים: מערכת חיסון מולדת ומערכת חיסון נרכשת. המערכת המולדת היא למעשה קו ההגנה הראשון והיא מגינה על הגוף באופן כללי נגד כל מתקפה. המערכת הנרכשת לעומת זאת, מגיבה באופן ספציפי מול כל פולש. תאי T ו-B הם תאים לומדים, שצוברים ידע מכל מפגש עם זיהום בגוף, צוברים “זיכרון חיסוני” וכך מפתחים יכולת להגיב בצורה מדויקת וחזקה יותר בפעם הבאה שייתקלו באותו הווירוס או הטפיל.

עם זאת, היום כבר ידוע כי החלוקה הזאת אינה מדויקת לחלוטין וישנם רכיבים בחיסון המולד שיכולים להתפתח

 

מה גורם לחולשה במערכת החיסונית?

לא מעט דברים שאנו עושים ביום יום לא בהכרח תורמים לנו. לרובם אנו מודעים, אך פעמים רבות מעדיפים להדחיק, להמשיך בהתנהגות הפסולה מבלי להתעמק במשמעויות שלה.

למשל שתיית אלכוהול. כולם מכירים בעובדות ששתייה מרובה עלולה לגרום לאבדן שליטה, תאונות דרכים ולפגוע קשות בכבד ובאיברים פנימיים אחרים, אך בנוסף לכל קיימת גם הפגיעה במערכת החיסון. בניסוי שנערך בארה”ב התברר כי שעתיים לאחר שתייה מרובה (4-5 כוסיות) תפקוד מערכת החיסון יורד.

עישון מזיק מאוד להגנה של הגוף. העשן שהמעשנים מכניסים לגוף כולל עשרות סוגי רעלים, דבר הגורם למערכת החיסון לעבוד ללא הפסקה כדי להילחם בהם. אם מגיע במקביל גם זיהום או וירוס אחר, לגוף יש פחות משאבים כדי להתמודד עמו.

אורח חיים לחוץ או תזונה לא מאוזנת ולקויה עלולים להחליש את המערכת. מחלות שונות או טיפולים כימותרפיים יפגעו גם הם במערכת שמגינה על הגוף.

 

פתרונות טבעיים לחיזוק מערכת החיסון

ישנן לא מעט דרכים לחזק את מערכת החיסון, אך חשוב לזכור לעשות זאת בצורה מתונה ואחרי התייעצות עם רופא. מצב שבו המערכת החיסונית מתחזקת יתר על המידה, היא עלולה לצאת משליטה ולהביא את הגוף למצב של מחלה אוטואימונית, שבה הגוף תוקף את עצמו.

 

הטבע, כידוע, נתן לנו פתרונות כמעט לכל בעיה רפואית. למשל תוספי תזונה המיועדים לחיזוק המערכת החיסונית וכוללים בתוכם צמחים כמו אונקריה טומנטוסה (ציפורן חתול פרואנית), שמגבירה את ייצור כדוריות הדם הלבנות בגוף, או סמבוק שחור, שעוזר להילחם בזיהומים בדרכי הנשימה העליונות, בהחלט יכולים לתרום. גם צמחים כמו אכינצאה, ציפורן החתול (קלנדולה), תלתן אדום ומליסה רפואית, מוכרים על ידי המדע כתורמים לחיזוק המערכת החיסונית.

 

תרפות סבתא למיניהן יכולות גם הן להועיל. מרק עוף לדוגמא הוא ” בית מרקחת ” של חומרים נוגדי דלקת וגם תה עם לימון, ג’ינג’ר או דבש יכולים לעזור במיגור החיידקים הפולשים.

 

ישנם גם אלמנטים באורח החיים שיכולים לשנות את התמונה. הקפדה על פעילות גופנית וחשיפה מבוקרת יום-יומית עם השמש יתרמו לייצור חומרים נוגדי דלקת בדם.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

כתבו לנו בwhatsapp
0
  0
  העגלה שלכם
  העגלה שלכם ריקהחזרה לחנות
   חישוב משלוח
   Apply Coupon

   צריכים עזרה בבחירת המוצרים? התייעצו איתנו!