5 טיפים – האם אפשר לשפר את הריכוז והזיכרון? בהחלט

5 טיפים – האם אפשר לשפר את הריכוז והזיכרון? בהחלט

זמן קריאה: 3 דקות

חשוב לדעת:
  • כדי לשפר את הזיכרון חשוב שזרימת הדם בגוף תהיה תקינה והמח יקבל חמצן
  • תוספי תזונה למיניהם יכולים לעזור לשפר את יכולת הריכוז בימים עמוסים וקשים
  • מה זה מאמץ מוחי ומחשבתי?
מה עוזר למח לעבוד טוב ומהר יותר לאורך זמן?
דרכים לעזור למח שלנו להתמודד במצבי מאמץ

לא לחינם שחמט וברידג’ נחשבים לענפי ספורט. מעבר לאלמנט התחרות, נדרש בשני המשחקים הללו מאמץ מחשבתי רב, שגוזל מהגוף אנרגיות. מאמץ מוחי דורש אספקה קבועה של אנרגיה, וכשמדובר בלימודים מרתוניים למבחן חשוב, ביום ארוך במיוחד במשרד או בדיון מרתוני – ככל שהזמן חולף רמת הריכוז נפגעת, האנרגיות לחשוב ולהיות יצירתי ומדויק יורדות ואתם נהיים פחות ופחות יעילים.

 

מה עוזר למח לעבוד טוב ומהר יותר לאורך זמן?

ישנן דרכים מגוונות לשפר את היכולת החשיבתית והזיכרון, כולל קורסים שמלמדים כל מיני שיטות, תרגילים שמאמנים את איבר החשיבה שלנו ועוד מגוון אפשרויות . אבל אם מפשטים זאת – בסופו של דבר, כמו כל איבר בגוף, המוח זקוק לזרימה שוטפת של מערכת הדם ואספקה גבוהה של חמצן.

בעזרת הדרכים שיוצעו לכם כאן תוכלו להבטיח שגם אם לא “תאמנו” את המח באופן אקטיבי, עדיין תיצרו עבורו מצב אופטימלי לעבודה מאומצת.

דרכים לעזור למח שלנו להתמודד במצבי מאמץ

יש לא מעט דרכים לעזור למאמץ המחשבתי ולהביא את הגוף למצב שבו יוכל להתמודד טוב יותר עם הסיטואציות השונות:

 

  • פעילות גופנית קבועה – המשמעות של פעילות גופנית עבור המח היא משמעותית מאוד. היא ממריצה את מחזור הדם, משחררת לחץ ומעלה את רמת החומרים האחראים על יכולות החשיבה בתוך הדם.
  • תזונה – תזונה נכונה משפרת כמעט את כל מערכות הגוף אך ישנם מזונות מסוימים שהוכחו כיעילים בשיפור יכולת החשיבה. למשל דגים, ביצים וסויה, שכוללים חומרי מעבר עצביים כמו כולין ואצטיל, אשר משפיעים על הזיכרון. פירות וירקות יעשירו אותנו בויטמינים. סרוטונין (התורם למצב הרוח ומשפיע על הזכרון והחשיבה) ניתן למצוא בקוטג’, בשר, עוף ועדשים. צמחי תבלין כמו רוזמרין ונענע מוכרים כממריצים ויכולים לסייע למערכת הדם.
  • תוספי תזונה – תוספי תזונה לבד אולי לא יעשו את העבודה, אך הם יסייעו לשיפור יכולת החשיבה והזיכרון לצד פעולות נוספות. מרבית תוספי התזונה מבוססים על צמחים שהוכחו מדעית כעוזרים לשמירה על ריכוז. מחקרים מדעיים קבעו כי צמחים כמו סכיסנדרה ו-ארליה משפרים את זרימת הדם בגוף ועל ידי זה עוזרים ליכולת הקוגניטיבית.
  • השתיקו את ההתראות בטלפון – זה אולי נשמע טריוויאלי, להפסיק את רעשי הרקע כשאתם מנסים להתרכז ולעבור יום קשה, חישבו על זה רגע, אתם מקבלים בשעה עשרות התראות, שרובן המכריע אינן חשובות. תשומת הלב שנגזלת מכם, שלא לדבר אם תחליטו להגיב להתראה, יקצרו עוד יותר את זמן העשייה שלכם. זה אולי לא פשוט, אבל שליטה ברעשי הסביבה תסייע בריכוז ותשפר את התוצאות.
  • לנשום עמוק – זו אינה קלישאה. המח הוא צרכן החמצן המרכזי בגוף האדם, ולכן כדאי לעזור לו להתכונן ל”עבודה”. לפני שמתחילים משימה שדורשת ריכוז או חשיבה עמוקה כדאי לעשות הפסקה, לנשום נשימות עמוקות למשך דקה ולהביא את האיבר אולי הכי מופלא בגוף למצב האופטימלי שלו. פשוט עמדו, מלאו באופן איטי את הריאות באוויר והוציאו בנשיפה איטית.

 

פעילות גופנית תעזור ותמריץ את מחזור הדם ותתרום אף היא לשיפור המערכת הקוגניטיבי

תוספי התזונה שלנו

לרכישה איזימל מהכוורת
לרכישה אנרג’ימל מהכוורת
התייעצו איתנו
ד”ר אלכסנדר גורושיט מנהל מחקר ופיתוח

ד”ר אלכסנדר גורושיט

מנהל מחקר ופיתוח

מייסד החברה והמדען הראשי שלה מיום הקמתה. החל להתמחות בתחום צמחי המרפא עוד במהלך לימודי הרפואה שלו בברית המועצות. כבר בגיל צעיר הכיר מקרוב את הערך המוסף המופלא של מוצרי הכוורת וחקר אותם לעומק. אחראי לפורמולה הייחודית שממנה מכינים את המיצוי לדוברים.

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני מחקר ופיתוח

ד”ר יהושע מאור – יועץ חיצוני

מחקר ופיתוח

בעל דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט דוקטורט מביה”ס לרפואה של הארוורד. כיהן כראש תכנית המצוינות בחקלאות ובבריאות סביבתית באוניברסיטה העברית.

בזכות הנושאים המגוונים שלמד והתנסה בהם, ד”ר מאור מתמחה במגוון רחב של תחומים, כגון תרופות, כימיה אורגנית ואנליטית, פרמקולוגיה, טקסולוגיה ובריאות סביבתית, שאותם הוא מביא לידי ביטוי בעבודתו בצוף גלובוס.

עמרי דואיב – יועץ חיצוני ביולוג, חוקר

עמרי דואיב – יועץ חיצוני

ביולוג, חוקר

בעל תואר שני בביולוגיה של התא ואימונולוגיה. השתתף במספר פרויקטים הקשורים בצמחי מרפא וביניהם פרויקט גדול במימון האיחוד האירופי שבחן את הפוטנציאל הרפואי של צמחי בר טבעיים הגדלים באגן הים התיכון.

הידע שלו הן במוצרים טבעיים וצמחים והן בפיזיולוגיה ומנגנון החיסון של הגוף הופכים אותו לחבר חשוב בצוות המדעי של החברה.

השתדלנו להביא לכם כאן באתר את כל המידע המקצועי והמדעי על תוספי המזון הייחודיים שלנו והשפעותיהם. עם זאת, לא ניתן לענות על כל השאלות והתהיות שבטח רצים בראשכם, ולכן אנו שמחים להעמיד לרשותכם את צוות המומחים של צוף גלובוס, בראשות מנהל המו”פ של החברה ד”ר אלכסנדר גורושיט והיועץ המיוחד של החברה, ד”ר יהושע מאור.

מוזמנים לשלוח אלינו את השאלות בוואטסאפ או דרך תיבת צור קשר שכאן, ואנו נעשה הכל כדי לענות לכם באופן המלא והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן